• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Bengal ispinozu

AKİF128291

Yeni Üye
Merhaba ben bengal ispinozu aldım dişi erkek 2.5 3 hafta önce ama hala yuva yapmadılar kuşlarımın yuvası plastik değil tahta gece içinde uyuyorlar ama hala yuva örmeye başlamadılar yuva ipide var nedeni ne olabilir acaba yavrularmı 🤔

Ekli dosyalar

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Hoşgeldiniz özelden sormuşsunuz buradan yazayım😊Kuşları salmayın kafeste kalsın ve yüksek bir yere asın kafesini bide cinsiyetten eminmiyiz? Yuvalık olarak L yuvalık tercih edin goldenfinch yuvalığı👍

AKİF128291

Yeni Üye
Hoşgeldiniz özelden sormuşsunuz buradan yazayım😊Kuşları salmayın kafeste kalsın ve yüksek bir yere asın kafesini bide cinsiyetten eminmiyiz? Yuvalık olarak L yuvalık tercih edin goldenfinch yuvalığı👍
Peki yuksek yere asacağım bide bunlar çilek yermi ?

burche

Paylaşımcı
Merhaba ben bengal ispinozu aldım dişi erkek 2.5 3 hafta önce ama hala yuva yapmadılar kuşlarımın yuvası plastik değil tahta gece içinde uyuyorlar ama hala yuva örmeye başlamadılar yuva ipide var nedeni ne olabilir acaba yavrularmı 🤔
Aynı problemi ben de yaşıyorum benim de goldenfinchlerim var onlarında yuvaligi ve yuvalık ipi var ama örmüyorlar ama benimkisi plastik ben almamıştım benden habersiz bilmeden almışlar ama sonuç olarak ilgilenmiyolar erkek olan girip çıkıyor sadece . Akraba olunca kuşlar bir de aynı sorunu yaşayınca bir yakınlık hissettim kusura bakmayin

Son düzenleme:

AKİF128291

Yeni Üye
Aynı problemi ben de yaşıyorum benim de goldenfinchlerim var onlarında yuvaligi ve yuvalık ipi var ama örmüyorlar ama benimkisi plastik ben almamıştım benden habersiz bilmeden almışlar ama sonuç olarak ilgilenmiyolar erkek olan girip çıkıyor sadece . Akraba olunca kuşlar bir de aynı sorunu yaşayınca bir yakınlık hissettim kusura bakmayin
Bende hala bekliyorum bi tepki yok çiftleşmede olmadı hala

burche

Paylaşımcı
Bende hala bekliyorum bi tepki yok çiftleşmede olmadı hala
Çiftleşmeleri Eylül sonu Ekim başı daha sağlıklı oluyormuş çünkü yazın eğer yumurta olursa sıcak olduğu için dişi kuluçkadan kalkabiliyormuş ve bazen ayırmak gerekebiliyormus ben Eylül 15 te kafesleri ayiricam ayrilabilir kafesim var zaten erkek olan yuvalıkli kısımda kalmaliymis kız diğer tarafta 10 gün birbirlerini gormicek şekilde ayrilicaklar sadece duyacaklar 5 gün de yine ayrı olucaklar ama bu sefer görecekler bu şekilde Total 15 gün ayrı kalicaklar sonra ikisi de aynı kafeste olucak buda Eylül 30 Ekim 1 gibi oluyo o zaman ciftlesiyorlarmis birde nem ve sıcaklık ölçer alinmaliymis hali hazırda hassas teraziniz yoksa oda lazım dereceleri tam bilmiyorum ama öğrenirsem yazarım bu bilgileri de bu forumdaki makalelerden öğrendim the search ve Mehmet Gürbüz sanırım onların bazı makaleleri var okumanızı tavsiye ederim bir de nijer tohumu gibi kızgınlaştırıcı yemler alınabilirmiş aynı zamanda e vitamini takviyesi ve bazı takviyeler varmış kızgınlaştırıcı röhnfried in E50 ymiş adı bide d3 vitamin takviyesi falan da vermek lazımmış normal de verilen bt amin forte gerwit entrobac probiyotik dışında ama tabii bunların kullanımını ve sıklıklarını
@Şehmus BAKIR
@Demet bükay
@İhsan Z.
@Aslı Ö.
gibi hepsini yazmim müsait olan hocamız bilgilendirsin bizi onlardan öğrenicez .

Son düzenleme: