• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Ballı kraker önerisi

Jostos

Yeni Üye
Dostlar merhaba. Forpus papağanımı sizlerle paylaşmıştım. Ballı kraker yapmak istiyorum, içeriği böyle bolbol faydalı besinlerle dolu bir atom yapayım istiyorum. İnternette videolar var ama zengin bir tarif bulamadım açıkçası.
Kafamda;
•2 yumurta
•2 tatlı kaşığı bal
•Un
•Meyve (muz,elma)
•Kinoa tohumu (un haline getirerek eklemeyi düşünüyorum)
•Fındık (mümkün olduğu kadar ufaltacağım)

Bu ürünler bir arada fırınlanabilir ?
Faydalı olur mu?
Sizlerin önerisi var mı?

Jostos

Yeni Üye
İçerik olarak daha dolu bir şeyler yapmak istemiştim. Bu tarihte hiç meyve yok.
Yukarıda paylaştığım tarihte balı az tutarsam faydalı olur mu acaba? Karaciğeri yormak istemem. Daha sağlıklı olsun diye çabalarken sağlığı bozmayalım...

kushastasi

Yeni Üye
Bence ballı krakerden fazgeçin yumurta maması verin inanın çok daha kaliteli bir yem vermiş olursunuz. Doğal şekerde olsa kuşlara şeker ve tuz ( fazla aslında tuz alıyorlar bir miktar ) zararlıdır.

Serkhan79

Eski Forumcu
Üretici
Bence ballı krakerden fazgeçin yumurta maması verin inanın çok daha kaliteli bir yem vermiş olursunuz. Doğal şekerde olsa kuşlara şeker ve tuz ( fazla aslında tuz alıyorlar bir miktar ) zararlıdır.
☝ katılıyorum, çok doğru bir yaklaşım, macera aramaya gerek yok.

Rayus

Paylaşımcı
Dostlar merhaba. Forpus papağanımı sizlerle paylaşmıştım. Ballı kraker yapmak istiyorum, içeriği böyle bolbol faydalı besinlerle dolu bir atom yapayım istiyorum. İnternette videolar var ama zengin bir tarif bulamadım açıkçası.
Kafamda;
•2 yumurta
•2 tatlı kaşığı bal
•Un
•Meyve (muz,elma)
•Kinoa tohumu (un haline getirerek eklemeyi düşünüyorum)
•Fındık (mümkün olduğu kadar ufaltacağım)

Bu ürünler bir arada fırınlanabilir ?
Faydalı olur mu?
Sizlerin önerisi var mı?
Ballı kraker yerine daldarı veriyorum ben çok seviyorlar genelde

kushastasi

Yeni Üye
Aynen kuşlara verilecek 4 çeşit var.1.tohum karışımları 2. Dal darı (kızılı daha çok seviyorlar) 3. Yumurta maması sebzelerle (internette çokca tarif var ) 4. Sebze ve meyvelerin az miktar direk verilmesi(verilmemesi gerekenler var netten araştırın örn; avakado) Bunlar dışında ek vitamin mineral kaynakları ;
Grit kuş kumları, kalamar kemiği , suya veya mamaya karıştırmalık 2 3 tür vitamin multivitamin ishal giderici.

Bunlar harici başka şeylere girmeyin.

Üst Alt