• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Anne sultan papağanı yavrusunu beslemiyor!

Arpaz

Yeni Üye
Merhabalar, 3 günlük 2 tane sultan yavrularım var. Takip ediyorum beslenmelerine ama yeterli mi bilemedim. Kursak kontrolü yapıyorum arada çok az gördüm sadece baba sultan besleme yapıyor anneden hiç görmedim. Yemlerini eksik etmiyorum yiyorlar. Hazır yumurta maması aldım sevmediler kendim yumurta haşladım tam pişmiş onu da ellemediler. Takviyelerinide veriyorum. Bu sabah yavrulardan biri baya halsiz gibi ve kursağı bomboştu diğeri yarım gibiydi. 2nci gelen yavru çok beslenemiyor gibi bilemedim. Elle besleme yapmam gerekir mi? Gerekiyorsa nasıl yapacağımı ve nasıl bi mama hazırlamam gerektiğini anlatabilirseniz sevinirim. Tecrübem yok bu konuda ilk defa kuş besliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Kaşık ucu yada kürdanla kendiniz besleyin. Yumurtayı iyice haşlayıp sarısını yoğurt kıvamına getirip yedirmeye çalışın. A21 el besleme maması ve besleme aparatı mutlaka elinizin altında bulunmalı.

Arpaz

Yeni Üye
Kaşık ucu yada kürdanla kendiniz besleyin. Yumurtayı iyice haşlayıp sarısını yoğurt kıvamına getirip yedirmeye çalışın. A21 el besleme maması ve besleme aparatı mutlaka elinizin altında bulunmalı.
Çok teşekkür ederim. Yavrulara başka yapmam gereken bir şey var mıdır? Ya da ebeveynleri için?

İhsan Z.

Tutkulu
Moderator
Çeviri Ekibi
Çok teşekkür ederim. Yavrulara başka yapmam gereken bir şey var mıdır? Ya da ebeveynleri için?
Ortam sıcak ve nemli olmalı, bunun dışında beslemeyi de yaparsanız sorun olacağını sanmıyorum. Anne babada agresiflikler olursa ayırırsınız şimdilik baba beslesin siz de yetişemediği yerlerde yardımcı olun 😊

Üst Alt