• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Anne kuş yavrulari öldürüyor

ixs54

Aktif Üye
Herkese merhaba maalesef anne kuş ilk çıkan yavrusunu öldürdü yeme düşecek seviyeye gelmişti diğerleri küçük olduğu için ayirmadim ama bugün ikinci çıkan yavruya zarar vermiş acımadan saldırıyor neden yapar yavruları ayırdım ama bu da ölecek sanırım iki yavru kalacak:( ilk kuluçkada hiç zarar vermemişti bu ikinci kuluçka.

The Search

Eski Forumcu
Medya Sorumlusu
Teknik Ekip
Kıdemli Üye
Akvarist
Baba bakmıyor mu? bence ele besleme ile kendiniz besliceksiniz anne tüm yavrularına mı zarar veriyor ? acaba tekrar çiftleşmek için mi bu agresfiliği

ixs54

Aktif Üye
hocam sırayla en buyuklere zarar verıyor en büyük öldü sıradaki en büyüğe işkenceye başladı. dün çiftleştiler ama 3.kuluçka istemiyorum erkek ve yavruları aynı kafese alıp dısıyı ayırdım

The Search

Eski Forumcu
Medya Sorumlusu
Teknik Ekip
Kıdemli Üye
Akvarist
o zaman sende elle besleme yap takip et yem kırmaya başlayana kadar

Levent T.

Eski Forumcu
Emektar Üye
Yazın üretimi önermiyorum... Anne zaten sıcaktan bunalıyor... Yumurtlayınca iyice bunalıyor... Bakmayı reddedebiliyor... Tüm üreticiler yazın kuşlarını dinlendirir... Baba da bakmıyorsa elle beslemen şart...

ixs54

Aktif Üye
Yazın üretimi önermiyorum... Anne zaten sıcaktan bunalıyor... Yumurtlayınca iyice bunalıyor... Bakmayı reddedebiliyor... Tüm üreticiler yazın kuşlarını dinlendirir... Baba da bakmıyorsa elle beslemen şart...
hocam maalesf ben acemiyim 2.kuluçka istemiyordum yavrular ayrılmadan yumurta yapınca mecbur kaldım. artık kuluçkaya izin vermeyeceğim zaten. yavru kuş istemiyorum artık

Serkhan79

Eski Forumcu
Üretici
hocam maalesf ben acemiyim 2.kuluçka istemiyordum yavrular ayrılmadan yumurta yapınca mecbur kaldım. artık kuluçkaya izin vermeyeceğim zaten. yavru kuş istemiyorum artık
merhaba,
kuşların kuluçka sonlanmadan yeni kuluçkaya yatması normal aslında, yeni kuluçka istemiyorsanız sizin yapmanız gereken dişi yumurtladıkça yumurtaları almak olmalıydı. çünkü dişi yumurtaya 4-5 gün yatmadan canlı oluşumu olmuyor.

şu aşamada dişiyi ayırmanız doğru uygulama, erkek bakar diye düşüyorum, sıkı takip edip erkek bakmıyorsa elle besleme yapmalısınız.

ilaveten kuşlara verdiğiniz kızıştırıcı birşeyler olmalı, dişi yeni kuluçkaya yatmak için yavrulara zarar veriyor.

Üst Alt