• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Acil! Ana kanat düşmesi

Black1903

Aktif Üye
Merhaba Ekim ayında daha önce böyle bir yazı gene paylaşmıştım.
O zaman bu muhabbet kusumuzu tekrar veterinere götürdüm.rontgen çekmedi.sadece kilo problemi var denildi.diyet verildi.uyguladım(Kanatlı uzmanı değildi) sonra normale dönüldü ucuş basladı.
Fakat bu olay bugün gene tekrarladı.sabah ana kanatlarin ikiside düşmüş.
(Tüy dönemı ise çokdan atlatıldı)
Şimdi fakat daha da farklı bir durum var Ekim'de iken böyle degildi yapılan dışkı lastik gibi.ve sanki ayaklarindaki sıcaklık çok fazla .ve biraz halsizlik var.
Vet.hekime goturecegim tekrar fakat markette çalışıyorum ve bu hafta ve öbür hafta full ve izinler yasak.o zamana kadar bana yardımcı olabilir misiniz?

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Hocam video bana kanat ağrısı olduğunu dışkı ise bana karaciğer yağlanmasını anlatıyor tabi bundan emin olmak için kanatlı uzmanına götürüp röntgen çektirin nerede ikamet ediyorsunuz?

Black1903

Aktif Üye
Hocam video bana kanat ağrısı olduğunu dışkı ise bana karaciğer yağlanmasını anlatıyor tabi bundan emin olmak için kanatlı uzmanına götürüp röntgen çektirin nerede ikamet ediyorsunuz?
@Şehmus BAKIR bu hareketi hafif zıplayıp ucamayacagini anlayınca düşünce yapıyor.
Sonra toparliyor kanadı.yani tunekde duruşunda filan kanatini ayrık tutmuyor.
Ankara Çankaya Sokullu .fakat götüreceğim süreye kadar evde yapabileceğim birsey var mı peki.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
@Şehmus BAKIR bu hareketi hafif zıplayıp ucamayacagini anlayınca düşünce yapıyor.
Sonra toparliyor kanadı.yani tunekde duruşunda filan kanatini ayrık tutmuyor.
Ankara Çankaya Sokullu .fakat götüreceğim süreye kadar evde yapabileceğim birsey var mı peki.
Bence o zamana kadar kafesinden çikarmayıp dinlendirin ve takviyelerini verin özellikle D3 , mineral, calsiyum desteği verin hocam 👍Dışkı için de tabiki doğal tedavimiz zeolitli besleme öneririm

Black1903

Aktif Üye
D3 verdim veterinere goturene kadar.
Veterinere götürdüm hepacarnitol verdi.
Bugün vermeye başladım.
Zeolit için ise verebilirsiniz denildi suyuna katılıp .
Ürün bugün elime ulaştı fakat Şimdi baktım İnternetten aldığım zeolit ile ilgili Satılan ürün (genellikle sitelerde kiler öyle şuan farkına vardım )kedi köpek için galiba bu ürün kanatlılar da kullanilabilir mi?ya da ayriyeten kanatlı için olanı varmidir?
Genel durum ise biraz daha neşeli ve tekrar uyum sağlıyor .fakat kanatlar ise küçük uçuş sonrasi ikiside açık bir şekilde nefes nefese kalıyor toparlaması geç sürüyor.
IMG20240415120321.jpg

Fiko

Paylaşımcı
Bugün vermeye başladım.
Ürün bugün elime ulaştı fakat Şimdi baktım İnternetten aldığım zeolit ile ilgili Satılan ürün (genellikle sitelerde kiler öyle şuan farkına vardım )kedi köpek için galiba bu ürün kanatlılar da kullanilabilir mi?ya da ayriyeten kanatlı için olanı varmidir?
Genel durum ise biraz daha neşeli ve tekrar uyum sağlıyor .fakat kanatlar ise küçük uçuş sonrasi ikiside açık bir şekilde nefes nefese kalıyor toparlaması geç sürüyor.
Ekli dosyayı görüntüle 63054
Zeoliti nerden aldınız link vermeden yazarmısınız ayrıca ürünün de resmini eklermisiniz ek olarak Zeoliti suyuna değil a21 veya mamaist özel el besleme mamasıyla apart ile günde bir kez kursaktan veriyoruz beceremem derseniz sevdiği sebzelerin yiyeceği şekilde üzerine serpiyoruz. Veterinerin verdiği ilaç hakkında bilgim yok diğer arkadaşlar yardımcı olacaklardır geçmiş olsun.

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Bugün vermeye başladım.
Ekli dosyayı görüntüle 63054
Merhaba ablacım, kanatlılara da 1 damla olarak yazıyor, paylaşıyorum şimdi, bitkisel bir takviye ne kadar yararlı olur bilemiyorum, kanatlı uzmanı verdi ise devam et😊👍Screenshot_2024-04-15-13-02-02-821_com.android.chrome.jpg

Black1903

Aktif Üye
Zeoliti nerden aldınız link vermeden yazarmısınız ayrıca ürünün de resmini eklermisiniz ek olarak Zeoliti suyuna değil a21 veya mamaist özel el besleme mamasıyla apart ile günde bir kez kursaktan veriyoruz beceremem derseniz sevdiği sebzelerin yiyeceği şekilde üzerine serpiyoruz. Veterinerin verdiği ilaç hakkında bilgim yok diğer arkadaşlar yardımcı olacaklardır geçmiş olsun.
Teşekkürler

Black1903

Aktif Üye
IMG20240416131130.jpgIMG20240416131130.jpgIMG20240416131124.jpg

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Markayı bilmiyorum ama açiklama kısmı bana biraz saçma geldi suya katılmaz ve haşere için kullanılmaz 👍Ben zeolit tozunu hocamızdan alıyorum özellikle kuşlar için işlemden geçildiğini söyledi 😊