• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Albino muhabbet kuşu ve sultan papagani cinsiyet

Kvncsdf

Yeni Üye
Merhaba, daha önce erkek kusuumuz ile ilgili sorunlarla alakalı forum açmıştım yanına aldığımız kuş ile ayırdık. Şimdilik daha iyi eskisi kadar hareketli olmasa da çok şükür toparladı. Bu esnada kuşcuya uğramıştır dışı diye aldığım kuş için erkeğe benziyor dedi. Biraz bekleyin netleşir dedi. Sizce erkek olabilir mi. Albinolarda ayırt etmek zor olur dedi. Kuş 2 aydır bizimle ve çok şeker bize yaklasmasa da sürekli bıcır bıcır oyun halinde. Ve erkek kusumuzla çok iyi anlaşıyor birbirlerini kusuyorlar oynuyorlar hiç kavga etmediler daha. Sultan papaganida mart ayında yeme düşünce aldık, cana yakın elimize geliyor bütün gün bağırıyor tek tonda olmasada hep benzer sesler. N

16233402745891475894371555646151.jpg

16233404183584572334060476191358.jpg

asıl ayırt edebiliri

Moderatör tarafında düzenlendi:

gizemli

Emektar
albino sanırım erkek ama sultan papağını bilmiyom

gizemli

Emektar
araştırdım sultan papağının cinsini öğrenmek için dna testi yapıyormuşlar

Kvncsdf

Yeni Üye
araştırdım sultan papağının cinsini öğrenmek için dna testi yapıyormuşlar
Evet o biraz zormuş ıslık çalmasını bekliyoruz artık çalarsa erkek diyorlar. Muhabbet kuşunu dişi diye eş olarak aldık erkek demek ya olsun arkadaş oldular diyelim teşekkür ederim

Şehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Muhabbet dişi sultan cinsiyeti net anlamamız için kanatalti ve kuyrukalti fotosu görmek lazım.. kur ötüşü var mı?

Kvncsdf

Yeni Üye
Şubat ayında almışız bu arada üreticiden aldık, yeme düşünce bize verdi. o da çok emin değildi erkek olduğunu düşündüğünü söyledi. Kesin birey diyemedi. Benim için erkek dışı önemli değil çok seviyoruz konuşsun veya konuşmasın. Kızım mi desek oğlum mu bilemedik.