• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Acil yardım ederseniz sevirim

Şakir

Yeni Üye
Kuşumuz ilk geldiği günden beri kanadında sorun vardı uçamıyordu o yüzden yerde gezinip üstümüze tırmarak çıkıyordu 1.5 senedir bizimle beraber. Bu sabah yerde duran örtünün altına girmiş annemde yanlışıkla üstüne basmış kan geldi bizde veterinere getirdik kanadında ufak kırık var dedi ilaç verdi krem verdi ama burnundan kan geliyo. İlaçlarını vermek için yakalamaya çalıştığımızda eskisi gibi koşarak kaçıyorduIMG_20201219_134340.jpg. Şuan durumu resimdeki gibi ne yapmalıyız yardım ederseniz sevinirim

Şakir

Yeni Üye
Kanadında yara yok iç kanamasıda yok sadece gagasından gelen bi kanama var temizledik şuan kanaması durdu gibi. Antibiyotikli krem aldık sürdük şuanlık

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Geçmiş olsun
Tam olarak anlamadım burunun içinden mi kan geliyor? Veya yara mi oluştu?

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
İçten kanamadan korkun bence tahlil ve röntgen için iyi bir kliniğe götürün

Şimâl

Tutkulu
Emektar Üye
Kuşumuz ilk geldiği günden beri kanadında sorun vardı uçamıyordu o yüzden yerde gezinip üstümüze tırmarak çıkıyordu 1.5 senedir bizimle beraber. Bu sabah yerde duran örtünün altına girmiş annemde yanlışıkla üstüne basmış kan geldi bizde veterinere getirdik kanadında ufak kırık var dedi ilaç verdi krem verdi ama burnundan kan geliyo. İlaçlarını vermek için yakalamaya çalıştığımızda eskisi gibi koşarak kaçıyorduEkli dosyayı görüntüle 1247. Şuan durumu resimdeki gibi ne yapmalıyız yardım ederseniz sevinirim
Burnundan gelmiyor gibi. Çünkü deliklerin üstünde de kan var. Ama umarım yanılıyorumdur.

Şakir

Yeni Üye
İçten kanamadan korkun bence tahlil ve röntgen için iyi bir kliniğe götürün
İyi bir veterinere getirdik zaten güzel bi şekilde muane etti kanadında ufak kırık var onun haricinde iç kanaması vs. yok sadece yüzü zedenlenmiş dedi

Şakir

Yeni Üye
Burnundan gelmiyor gibi. Çünkü deliklerin üstünde de kan var. Ama umarım yanılıyorumdur.
Şuanlık kanaması durdu bi kanama yok yemini yiyor suda içiyor kafesin içinde demirlere tırmanıp istediği yere gidebiliyor ama yinede halsiz uyuyor

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Tamam o zaman geçmiş olsun..halsiz olması normaldir.30 Gr kuşa ortalama 60 kg insan üzerine basmış kolay değil hemen iyileşmesi sadece iyi bakım gerekiyor iyi olmasına sevindim inşallah daha iyi olur durumu ile ilgili bizi bilgilendirirseniz seviniriz

Soner

Aktif Üye
İç kanama olabilir detaylı bir muayene lazım iyi bir kanatlı uzmanına götürmelisiniz gec kalmadan gecmis olsun tekrardan