• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

3 yavrumun cinsiyeti

ixs54

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba 3 yavru kuşum 45 gün 2 aylık oldular cinsiyetleri için yardımcı olur musunuz? Dişi varsa ayırıp gerisini satacağım.

ixs54

Aktif Üye
1 ve 2 numara hareketli cana yakın 3 korkak ve cana yakın değil:) anlaşılırsa burdan anlasilir dicemde:) hocalarım bu 3 u büyürken anne baba 5 yumurta daha yaptı onlarda büyüyor korkum o 5 i buyurken yine yumurta yaparlar mı? Yavrular büyüdüğü için yuvaligi cikartamiyorum. Sürekli yumurta yapmalarına nasıl engel olabilirim?

Muhbbetcimaho

Paylaşımcı
1 ve 2 numara hareketli cana yakın 3 korkak ve cana yakın değil:) anlaşılırsa burdan anlasilir dicemde:) hocalarım bu 3 u büyürken anne baba 5 yumurta daha yaptı onlarda büyüyor korkum o 5 i buyurken yine yumurta yaparlar mı? Yavrular büyüdüğü için yuvaligi cikartamiyorum. Sürekli yumurta yapmalarına nasıl engel olabilirim?
üst üste kuluçka normal diye biliyorum, 2 kereden birşey olmaz, büyük ihtimalle 2.den sonra kızgınlığı biter birdaha yumurta yapmaz bence.

Nurbay

Aktif Üye
[/QUOTE
Aynı durumu bende yaşamıştım yavrular büyürken bir daha yumurtlamışlardı yeni yavrular yeme düştüğünde ayırın bence anne baba beraber mi besliyor yavruları ?
yıl içinde ikiden fazla kuluçka zararlı diye biliyorum

ixs54

Aktif Üye
Beraber besliyorlar salondalar. yerim yok eşim en son ya kuşlar ya ben dedi:) inanılmaz ses yapiolar

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
Yumurtaları atacaksın yada başka kuşların varsa altına sureceksin devamlı kuluçka yaptırma kuşlara.

Yigit K.

Paylaşımcı
1. Erkek, 2. ve 3. ise dişi gibi geldi bana da.

Üst Alt