• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Çözüldü! 2 günluk şehir dışına çıkacağım muhabbet kuşum evde kalsa olurmu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

profkuş

Yeni Üye
Yeni aldığım yavru muhabbet kuşumu evde 2 günlüğüne yanlız bırakmalıyım gittiğim yer yakın ama yolu çok bozuk ve arada çok fazla ısı değişimi ve çok soğuk hastalanabilir o yüzden götürmek istemiyorum evde 2 günlüğüne kalsa birşey olurmu

AybarsK

Paylaşımcı
Merhaba İyi Forumlar. Öncellikle kuşunuzun tüm ihtiyaçlarını karşılayın iki adet suluk koyalım ve yemlik bir adet ise onu iki adet yapıp ikisinde dolduralım gitmeden önce kafesi temizleyin yere de az bişey yem serpiştirin sonrasında sorun olcağını düşünmüyorum. İyi Forumlar dilerim 👋

profkuş

Yeni Üye
Tamamdır çok teşekkür ederim zaten yemlik 2 adet bir tane daha suluk var onun içinde sirkeli su katılı gitmeden önce içine normal su koyarım sizede iyi forumlar dilerim👋

Umur E.

Eski Forumcu
Moderator
Kıdemli Üye
Tamamdır çok teşekkür ederim zaten yemlik 2 adet bir tane daha suluk var onun içinde sirkeli su katılı gitmeden önce içine normal su koyarım sizede iyi forumlar dilerim👋
sirke kuşlar için zararlıdır bu yüzden vermeyin.Gitmeden önce 1-2 gün probiyotik takviyesi yapabilirsiniz,arkadaşın dediği gibi yemliğini ve suluklarının tam dolu olmasına dikkat edin ve çok uzun süre yalnız bırakmayın

Mustafa89

Eski Forumcu
Moderator
Üretici
Lütfen kusunuza bir daha sirke vermeyin. Bu bir şehir efsanesidir ve ciddi zararlari vardir. Mantar gibi bakteriler asidik ortamda daha cok urerler. Yanlis bir uygulamadir.

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Bende ek olarak şunu söyleyeyim eğer kafes çevresinde tül varsa tülü çıkartın. Kafes çevresini tül yerine streç film ile sarabilirsiniz yada hiç bir şey olmasın 🖐🏻

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Ben şahsen yalnız bırakmanızı önermem. Birde yavruymuş. Sürekli ilgiye muhtaç olduğu zamanlar.

profkuş

Yeni Üye
Efendim benim kendimde üreticiyim biliyorum ben hiç tek kuş beslemediğim için soruyorum ha bu arada sirke kuşun ciğerlerini çürütür evet ama kaç yıldır yeni doğan ve yetişkin kuşlarıma veriyorum renginin parlaklığını ve iştahını arttırması için bir damla olarak sularına ilave ediyorum ve yararınıda görüyorum

profkuş

Yeni Üye
Bu şekilde yaptım hava alıyor gündüz içine hava ve ışık geliyor

profkuş

Yeni Üye
Plastik tünekleri çıkarttım kafes yeni olduğu için içinde geldi bende cıkartmamıştım ama şimdi ahşap taktım

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Profkus sirke iyi değil verme kuşlarına veriyorsan da sen bilirsin bizden sadece tavsiyedir.. Arkadaşlarım gereken herşeyi yazmışlar bende yanlız kalmasından yana değilim karar sizindir 👍

profkuş

Yeni Üye
Hocam zaten kuşun kaldığı süre tam 2 değil 1,5 gün yani kuşun yolda stres yaşayacağına evde kalması daha iyi olur bide zaten köy yolları önceden bu yüzden bitane kendi üretimim 2 yıllık kuşumu kaybettim yetişkin dayanamadıysa yavru hiç

S

SAGKUŞCU

Yasaklı
Evde koyman mantıklı olmuş kuşu strese sokarsan daha kötü sonuçlanabilir

S

SAGKUŞCU

Yasaklı
Hayatımda hiç sirkeden zarar geldiğini görmedim kendimde kullanıyorum gerçekten kuş iştahlanıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt