• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

1.5 aylık muhabbet kuşumla alakalı soru

YigitKoc

Yeni Üye
Arkadaşlar benim 1-1.5 aylık bir dişi bir erkek muhabbet kuşum var dişi olan ele gelmiyor bende 2 haftadır kalıyorlar 2 hafta önce almıştım. Dişi olan ele de gelmiyor kafeste de kaçıyor erkeği saldım kafeste kapıları açtım çıkması için zorladım uçmaya alışsın diye bizim camlı dolabımız var oraya çıkarken kafasını vurdu yanlışlıkla perdeye takılmak isterkende kafasını tavana vurdu şimdi baktığımda sol gözünde kapanma var kapıyor beyaz birşey gözüküyor 2-3 saniye sonra açıyor devamlı sorun nedir kafasını çarptığı için mi birde kafesten çıkınca dişi kalıyor kafeste onla hep ötüşüyorlar detaylı açıklarsanız sevinirim ona göre haraket edeyim teşekkürler hayırlı akşamlar.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Hosgeldiniz kuslarinizi alistirmadan salmayin hem kendini saga sola vurmasinlar hemde kafes icinde ilk egitimleri kolay olmasi acisindan iyi olur.gozundeki sorunu anlayabilmemiz icin gormemiz gerekir bu yuzden kisa bir video veya foto cekip yollarsaniz net cevaplar alirsiniz.grcmis olsun

Ü

Üye silindi 2

Yasaklı
Öncelikle Ailemize hoş geldiniz....

Öncelikle 2 kuşu evcilleştirmek zordur birbirleriyle ilgilenip sizinle ilgisi azalacaktır. İkisinden birini verip diğerini alıştırma ız en doğrusu olanıdır. Biri çıktığında diğeri de çıkmak istediğinden öter ama ev ortamını iyi ezberlemeyen kuşu özellikle de yavru kuşu hemen salmayın biraz alışsın sonra yavaş yavaş kafesten çıkıp girmeyi sonra da yavaş yavaş rahatça uçmasını sağlayın.....
Kendini vurması şiddetli ise sarsıntı iç kanamaya kadar yol açabilir. Bu konuda dikkat edin, bir süre salmayın. Kuşunuz etrafı iyice tanıyana kendini toplayan kadar salmayın, vitamin desteği yapın. Birde kötüleşirse foto atın bir durumuna bakarız....
Geçmiş olsun.......