• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Uzun Süreli İshal

User

Yeni Üye
Arkadaşlar son kez yardımcı olurmusunuz son çare olarak antibiyotik tedavisine başlayacağım 2 tane öneri olan sulphamezathine ve vitaform sizce bunlardan hangisini alayım kullanıp deneyimleyen varmıdır acil başlamam lazım tedaviye kuşta enfeksiyon veya iç parazit var diye düşünüyorum fakülte bize 15km uzaklıkta maalesef ulaşımı bile sıkıntılı (not: hastalık belirtileri 3 aydır ishal ve ağız etrafında ıslaklık göz etrafına kadar bulaşan ıslaklık )

Son düzenleme:

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Arkadaşlar son kez yardımcı olurmusunuz son çare olarak antibiyotik tedavisine başlayacağım 2 tane öneri olan sulphamezathine ve vitaform sizce bunlardan hangisini alayım kullanıp deneyimleyen varmıdır acil başlamam lazım tedaviye kuşta enfeksiyon veya iç parazit var diye düşünüyorum fakülte bize 15km uzaklıkta maalesef ulaşımı bile sıkıntılı (not: hastalık belirtileri 3 aydır ishal ve ağız etrafında ıslaklık göz etrafına kadar bulaşan ıslaklık )
Sulphamezathine iç parazit için daha yakın ihtimal. Ama dışkı tahlili olmadan röntgen çekilmeden kafanıza göre ilaç kullanmayın derim. İç parazit olduğu kanısına nasıl vardınız. Sadece sulu dışkı yapıyor diye mi. 20 -25 dakikalık mesafe için yanlış ilaç kullanımı yapmayın. Ben yine de @Şehmus BAKIR bey i etiketliyorum. Onun yönlendirmesi daha uygun olur.

User

Yeni Üye
Sulphamezathine iç parazit için daha yakın ihtimal. Ama dışkı tahlili olmadan röntgen çekilmeden kafanıza göre ilaç kullanmayın derim. İç parazit olduğu kanısına nasıl vardınız. Sadece sulu dışkı yapıyor diye mi. 20 -25 dakikalık mesafe için yanlış ilaç kullanımı yapmayın. Ben yine de @Şehmus BAKIR bey i etiketliyorum. Onun yönlendirmesi daha uygun olur.
Düşünüyorum dedim kesin olarak söylemedim fakülte yerine bir veterinerle konuştum kuşlardan anladığını söylediler götürmeyi düşünüyorum fakülte çok uzak şehrin dışında resmen

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Aslı hocaya katılıyorum yani parazit olduğundan emin olmak teşhis için bence dışkı analizi yaptırın eğer imkanlar yoksa o zaman zeolitli besleme yapın en azından hasarsız bir tedavi olmuş olur 👍

User

Yeni Üye
1000008891.jpgYapacak birşey bulamadım sulphamezathine 5 gün suyla kullandım işe yaramadı sanırım konuyu biraz daha detaylandırmak istiyorum belki teşhis koyabilcek olur video ve ilaç sonrası dışkıları ekliyorum gaga etrafı ve göz etrafında ıslanmalar oluyor ishalı halen aynı.....

Üst Alt