• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Uyku duzeni

cici_cennet

Aktif Üye
Sultan papaganimin uyku düzenini kendime göre ayarladım. Gece 12 uyuyor saat 10 12 öğlen gibi de uyanıyor. Günde kaç kere şekerleme yapması gerekiyor ve kaç saat?

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Sultan papaganimin uyku düzenini kendime göre ayarladım. Gece 12 uyuyor saat 10 12 öğlen gibi de uyanıyor. Günde kaç kere şekerleme yapması gerekiyor ve kaç saat?
Merhaba,uyku süresi yeterlidir , kendisi gün içinde 1-2 kez şekerleme yapabilir

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Merhaba üzerine örtü mü örtüyorsunuz? 10-12 kuşlar uyanmaz
Sabah gün aydınlanması ile kalkar yem yer su içerler👍

cici_cennet

Aktif Üye
Merhaba üzerine örtü mü örtüyorsunuz? 10-12 kuşlar uyanmaz
Sabah gün aydınlanması ile kalkar yem yer su içerler👍
Merhaba.odanın perdesi siyah örtüye gerek kalmıyor hic. Oda hiç ışık almaz. Saat 10-12 arası uyanır kendisi ses çıkarmaya başlar uykusunu alınca. Şekerleme uykusunda sorunumuz var. Günde kaç kez şekerleme yapması ve ne kadar süre olması gerektiğini bilmiyorum. Ben uyutmazsam hiç uyumuyor.

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Merhaba.odanın perdesi siyah örtüye gerek kalmıyor hic. Oda hiç ışık almaz. Saat 10-12 arası uyanır kendisi ses çıkarmaya başlar uykusunu alınca. Şekerleme uykusunda sorunumuz var. Günde kaç kez şekerleme yapması ve ne kadar süre olması gerektiğini bilmiyorum. Ben uyutmazsam hiç uyumuyor.
Yani aslında şekerlemenin belli bir süresi zamanı yok. Günde şu kadar şekerleme yaparlar gibi yorum yapmak doğdu olmaz. İhtiyaçları dahilinde uykuları geldiğinde şekerleme yaparlar. Oyuncu bir kuşsa aklı oyunda uçmakta ise gün içinde şekerleme yapmayadabilir. Onun tamamen o anki durumuna bağlı. Sorun olarak görmeyin.Akışına bırakın 😊

cici_cennet

Aktif Üye
Yani aslında şekerlemenin belli bir süresi zamanı yok. Günde şu kadar şekerleme yaparlar gibi yorum yapmak doğdu olmaz. İhtiyaçları dahilinde uykuları geldiğinde şekerleme yaparlar. Oyuncu bir kuşsa aklı oyunda uçmakta ise gün içinde şekerleme yapmayadabilir. Onun tamamen o anki durumuna bağlı. Sorun olarak görmeyin.Akışına bırakın 😊
Dediğiniz gibi fazla oyuncu uyku ile arası yok. Uykusu olduğunu anliyorum gözlerinden. Direniyor uyumamak için. Bu iki gündür şekerlemeyi az yaptığı için 12 saat tam uyuyor.