• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

tüyleri düzensiz

izaysekmen

Yeni Üye
Merhaba 2 ay once yavru sultan papagani aldim. tuyleri duzensizdi bize zamanla dokulecegi ve duzelecegi soylendi 2 ay gecti ilac takviyeleri verdim fakat gelisme yok diger kuslarin ibikleri yukari veya geriyken bizim kusunki yapisik veya kalkinca bile digerleri gibi olmuyor ibigiyle oynadigimda elime kirilmis ibik tuyleri geliyor nedeni ve tedavisi nedir tuylerini doken bir ilac takviyesi aldim tuyleri yeni dokulmeye basladi ama sadece vucudundaki tuyler dokuluyor acaba ilactan dolayi mi yoksa daldariyi fazla verdigim icin mi kirmizi daldari veriyorum hergun tuye girmesini sagliyordu sanirim bilmiyordumEkli dosyayı görüntüle 30228

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Merhabalar hoşgeldiniz. İlaç olarak neler verdiniz acaba

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
O duzensiz tüyleri hep kökünden çek

izaysekmen

Yeni Üye
O duzensiz tüyleri hep kökünden çek
yanlis birsey yapip caninin acimasindan korkuyorum ilk defa sultsn papagani besliyorum kuyruk duzelmesi icin tuyleri cekmek gerek fakat ibigindekiler de ayni sekilde yanmis kirilmis gibi bir hastaligi mi var acaba ibiktekileri ne yapmak lazim

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
Tüyleri çekip. Güzel bir b vitamini alabilirsin. Bt amin Forte gibi. Yada kas içi berovit basabilirsin haftada 2 defa 50 cc

izaysekmen

Yeni Üye
Tüyleri çekip. Güzel bir b vitamini alabilirsin. Bt amin Forte gibi. Yada kas içi berovit basabilirsin haftada 2 defa 50 cc
tuylerini cektikten sonra benden uzaklasir mi yada petshopcu gibi yerler yapabilir mi bana yeni alismisken uzaklassin istemiyorum

Üst Alt