• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Sultan Papağanlarıma Havuç verdim ama kusmuş

ertugrul_ozan81

Yeni Üye
Bugün yan yana ayrı kafeslerde olan erkek ve dişi Sultan Papağanlarıma havuç verdim. Erkek olanı yerken gördüm ama dişiyi yerken görmedim. Az önce dikkatli bir şekilde baktığımda böyle bir kusma gördüm ve zehirlenme şüphesi ile anında yazmak istedim. Erkek ya da Dişi mi kustu emin değilim ama

Ekli dosyalar

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Çürümüş bir havuç değilse havuç zehirlemez. Sindireme sorunu yaşamış olabilir. Kafesinizde Girit kum var mı?

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Kuşun güncel videosunu yükler misiniz

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici

ertugrul_ozan81

Yeni Üye
Evvela kafesin değişmesi uygun olur hem küçük hemde boyalı, paslı bu yüzden sağlıklı değil 👍 Kuşlar neden ayrı? Bir daha havuç vermeyin belkide alerjik olabilir o yüzden çıkarmıştır.Takip etmek lazım
Lutinoyu daha yeni sahiplendim ondan dolayı 1 hafta yan yana ayrı kafeslerde tutuyorum. Normalde büyük üretim kafesim var yanına sığmadı için geçici olarak 1 haftalığına bu kafeslere koydum. Greye sahiplendiğimden beri havuç yediriyorum abi bugün de yedi baya, dişi ise hiç ellememişti havuça acaba Grey olan fazla yiyip sindiremedi mi diye düşünüyorum. Değerli bilgileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Bence kuşları büyük kafese alın ve havuç vermeyi kesin gerekli olan takviye ve ihtiyaçlarını düzenli olarak verin ve öyle takip edelim

Üst Alt