• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Sultan Papağanım Çok Saldırganlaştı

driveyedekleri

Yeni Üye
Merhaba, yaklaşık 10 aylık whiteface bir sultan papağanım var. Önceden kendini pek sevdirmek istemese de parmağıma gelirdi, cicikuş gibi öğrettiğim çeşitli sesleri çıkarırdı, kafesine koyduğumda çırpınıp çıkmak isterdi. Son 1 haftadır çok saldırganlaştı, taklit etmeyi neredeyse bıraktı, parmağımı ciddi şekilde ısırmaya başladı, ara ara aşağıdaki videoda olduğu gibi yemliğine çiftleşirmiş gibi pozisyonda tüneyip değişik bir ses çıkarıyor.
Sebebi ne olabilir?

İhsan Z.

Tutkulu
Moderator
Çeviri Ekibi
Kuşunuz dişi, kızgınlık dönemine girmiş.

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Aynen dişi kuş. Kızıştığı içinde saldırganlaşması normal. İmkanınız varsa yaşına uygun eş almanızı öneririm.

driveyedekleri

Yeni Üye
Taklit edip yarım yamalak da olsa şarkı söylemeye çalışınca erkek olduğunu düşünmüştüm ilk günden beri. Demek ki yanılmışım. Eş almadığımda büyük bir sorun yaşar mıyım? En kaliteli yemleri, vitaminleri kullanmaya çalışıyorum elimden geldiğince.

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Taklit edip yarım yamalak da olsa şarkı söylemeye çalışınca erkek olduğunu düşünmüştüm ilk günden beri. Demek ki yanılmışım. Eş almadığımda büyük bir sorun yaşar mıyım? En kaliteli yemleri, vitaminleri kullanmaya çalışıyorum elimden geldiğince.
Dişilerde nadirde olsa konuşuyor ☺eş almayacaksanız Yemlerde Nijer tohumu gibi kızıştırıcı tohumlar varsa verilmemesi uygun olur. Kızgınlık dönemlerinde daha agrasif olabiliyor zamanla geçecektir.

Üst Alt