• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Soru! Sultan papağanı yemi nasıl olmali

pırtık

Aktif Üye
IMG_20240419_234306_951.jpg
Sultan papağanı için petsoptan bu yemi vermişler ama sadece çekirdekleri yiyor sanırım diğer tohumları yiyor mu daha görmedim. Bide bugün elimi uzatınca tislama gibi ses çıkarıyor niye yapıyor bı bilginiz var mı

Yoda

Aktif Üye
Merhaba,
Tıslaması güzel bir şey. Sizi ısırmadan rahatsız ettiğinizi gösteriyor. Kafes içindeyken elinize alışması için kafasına değil de karnına doğru parmağınızı uzatın. Elinize gelebilir bu şekilde.

Yemin içeriğini tam olarak bilmiyoruz fakat içerisinde çeşit az gibi. Markası neydi acaba? Çuvaldan bölme bir yem gibi. Çekirdek miktarı da az geldi bana. Çekirdeklerin tamamını yemeseler bile kırmayı seviyorlar -en azından benimki öyle 😄-. Siz yemini eksik etmeyin, o mutlaka çekirdek dışındakileri de yer.

Son düzenleme:

pırtık

Aktif Üye
Merhaba,
Tıslaması güzel bir şey. Sizi ısırmadan rahatsız ettiğinizi gösteriyor. Kafes içindeyken elinize alışması için kafasına değil de karnına doğru parmağınızı uzatın. Elinize gelebilir bu şekilde.

Yemin içeriğini tam olarak bilmiyoruz fakat içerisinde çeşit az gibi. Markası neydi acaba? Çuvaldan bölme bir yem gibi. Çekirdek miktarı da az geldi bana. Çekirdeklerin tamamını yemeser bile kırmayı seviyorlar -en azından benimki öyle 😄-. Siz yemini eksik etmeyin. O mutlaka çekirdek dışındakileri de yer.
Merhaba öncelikle teşekkür ederim. Kuş dün yakalamamiza rağmen çok uysal ele kola çıkıyor ısıtmadan kolaylıkla alabiliyoruz şuan kafamda duruyor kendisi.sanki yıllarca bizimleymis gibi uysal bı saldırısı olmadı şuana kadar .

Yemin markasini bilmiyorum dün yakalayınca dedim gibi bir hafta dışarda olduğu için hemen ölen kuşumun yemini vermiştik yiyemedi gibi kardeşimi gönderdim papağan yemi alsin diye petsopta bunu vermis banada içeriği muhabbet kuşu ile ayni geldi o yüzden sorma gereği duydum , siyah çekirdek içinde az var ama beyaz küçük çekirdekler var onlari da yediğini görmedim önerdiginiz bı yem varmi daha sağlıklı tüm ihtiyacini karsilayan elimdeki yemler bitince onu alayım

Yoda

Aktif Üye
Merhaba öncelikle teşekkür ederim. Kuş dün yakalamamiza rağmen çok uysal ele kola çıkıyor ısıtmadan kolaylıkla alabiliyoruz şuan kafamda duruyor kendisi.sanki yıllarca bizimleymis gibi uysal bı saldırısı olmadı şuana kadar .

Yemin markasini bilmiyorum dün yakalayınca dedim gibi bir hafta dışarda olduğu için hemen ölen kuşumun yemini vermiştik yiyemedi gibi kardeşimi gönderdim papağan yemi alsin diye petsopta bunu vermis banada içeriği muhabbet kuşu ile ayni geldi o yüzden sorma gereği duydum , siyah çekirdek içinde az var ama beyaz küçük çekirdekler var onlari da yediğini görmedim önerdiginiz bı yem varmi daha sağlıklı tüm ihtiyacini karsilayan elimdeki yemler bitince onu alayım
Mamaist.com'dan paraket yemi alabilirsiniz. Benim henüz deneme fırsatım olmadı ama @Şehmus BAKIR bey yardımcı olur yem konusunda. Ayrıca ben "Natural King" sağlık tohumu kullanıyorum, tavsiye ederim. İçerisinde 22 çeşit yabani tohum bulunur. Haftada bir yeminden ayrı veya normal yemiyle karışık bir şekilde verebilirsiniz. "Versele Laga" da tavsiye ederim, her konuda kaliteli markadır.

Son düzenleme:

pırtık

Aktif Üye
Mamaist.com'dan paraket yemi alabilirsiniz. Benim henüz deneme fırsatım olmadı ama @Şehmus BAKIR bey yardımcı olur yem konusunda. Ayrıca ben "Natural King" sağlık tohumu kullanıyorum, tavsiye ederim. İçerisinde 22 çeşit yabani tohum bulunur. Haftada bir yeminden ayrı veya normal yemiyle karışık bir şekilde verebilirsiniz. "Versele Laga" da tavsiye ederim, her konuda kaliteli markadır.
Tamam teşekkür ederim elimdeki yemleri bitince dediklerinizi alicam

Üst Alt