• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Soru! Sevda papağanı evcilleştirmek

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce Sevda papağanı aldım erkek , bu kuş aşırı yabani yalnız kafese yaklaşınca bile çığlık gibi bağırıyor 2 defa uçurdum yakalaması çok zor çünkü karanlıkta yakalasam bile uçuyor görmediği halde , yakalarsam da elimi öyle ısırıyor ki avucumu ısırdı avucum kanadı çok güçlü gagası var nasıl evcilleşir ?

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Merhaba sevda papağanı hakkında fikir sahibi değilim 😊 bu konuda uzman arkadaşlarımız yorumlarını sunarlar. Sadece şöyle yorum yapabilirim eğer yavru değilse evcilleşmesi zor olabilir. Siz yine bir müddet çıkartmayın kafesten kafes içi eğitim verin. Avcunuzdan yem daldarı sebze meyve vs verin.

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
El besleme değilse çok zor 🤷🏼‍♀️

Doğacı

Eski Forumcu
Merhaba,
Sevda papağanı korktuğunda,zorla kendisine bir şeyler yaptırılmaya çalışıldığında, gürültülü ortamlardan rahatsız olup ısırabilir. O yüzden sakince yaklaşın,sakin ortam da olsun kuş. Kuşunuz için bir oyun alanı hazırlayın bu tür hayvanlar kemirgendir ve sert ısırırlar. Karton oyuncak,kuşlara uygun çiğneme oyuncakları gibi büyük kuşlar için üretilmiş ürünler alıp oyun alanı hazırlayabilirsiniz. Kuşu zorla yakalamays çalışırsanız eğitim zorlaşır,elinizin üstüne doğru atlamasına alıştırın kafese öyle sokmaya çalışın.