• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet kuşum kusma hareketi yapıyor

Gamze11112222

Yeni Üye
Merhaba muhabbet kuşum genelde yemek yedikten sonra 4-5 kez kusma hareketi yapıp kafasının yanlarını kaşıyor kafesin boyasını kaldırıp yemiş ondan olabilir mi dışkısı bu şekilde videoda ekledim

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

zehraab

Yeni Üye
Merhaba muhabbet kuşum genelde yemek yedikten sonra 4-5 kez kusma hareketi yapıp kafasının yanlarını kaşıyor kafesin boyasını kaldırıp yemiş ondan olabilir mi dışkısı bu şekilde videosunuda koyacaktım kusma hareketi yaparken ama video yüklemeyi bilmiyorum
Dışkısında ben bir sıkıntı göremedim. Kusma hareketi ile ilgili daha tecrübeliler müsait olduklarında cevap verirse daha sağlıklı olur

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Merhaba. Yem yedikten sonra bunu yapıyorsa sindirimle alakalı olabilir. Kafeste grit kum ya da kalamar kemiği var mı?

Gamze11112222

Yeni Üye

muhabbetsahibi

Yeni Üye
Bu kusma hareketi gibi değil de sanki boğazına bir şey takılmış gibi.

cicikuşdodo

Eski Forumcu
Kafesin boyasını yiyor o olabilir mi
Öncelikle videoda yapılan hareket grit kumdan sonra düzeldi mi? 2.si kafesin boyasını yiyorsa derhal kafesi galvaniz kaplama veya pirinç kaplama bir kafesle değiştirin kafes boyasını yemek ağır geri dönüşü olmayan sonu ölüm olan zehirlenmelere götürür.

Gamze11112222

Yeni Üye
Öncelikle videoda yapılan hareket grit kumdan sonra düzeldi mi? 2.si kafesin boyasını yiyorsa derhal kafesi galvaniz kaplama veya pirinç kaplama bir kafesle değiştirin kafes boyasını yemek ağır geri dönüşü olmayan sonu ölüm olan zehirlenmelere götürür.
Eskisi kadar sık yapmıyor ama arada yaptığını görüyorum boya yedikten sonra oluyor gibi geldi daha çok kafesi değiştireceğim çok teşekkür ederim

Son düzenleme:

Gamze11112222

Yeni Üye
Kafesin soyulmuş yerlerini mi fark ettiniz?

Boyalı kafesiniz varsa onu atıp galvaniz kafes ile değiştirin bence.Kuşlar için en sağlıklı olanı oymuş.
Evet ilk soyulan yerleri gördüm daha sonra yemeye çalışırken fark ettim yapmaması için uzaklaştırıyorum ama kuş işte çok fazla zapt edilmiyor.
Kafesi değiştireceğim teşekkür ederim 🙏

Üst Alt