• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kuşum zehirlenmiş mi ? İshal başladı

Ozan6848

Yeni Üye
Merbahalar kolay gelsin benim muhabbet kuşum 2 gün üst üste ballı yem yedi ve dün baya öğürerek kusmaya başladı bugünde akşam üzeri ishal oldu ve ishali yeşil renkli ne yapmam lazım acaba

Ü

Üye silindi 2

Yasaklı
Öncelikle aramıza hoş geldiniz...

Kuşunuzun fotosunu atar mısınız ? Dışkıyı da atmanız iyi olucaktır.Yeme ilgisi nasıl ?
Hazır petshoplarda ki ballı krakerleri önermiyoruz.Çeşitli kimyasallar olabiliyor.Bağırsak yapısını bozmuş olabilir.
Dışkıyı kuşu görmek gerekir.Net yorumlar için ...

Kraker vermeyi hemen bırakın.Elinizde avidiare varsa kullanabilirsiniz.Yoksa ishal için pirinç suyunu veya çay suyuna
çok az koyarak verebilirsiniz.Yada patates haşlayıp verebilirsiniz.

Konu başlığını Kuşum zehirlenmiş mi ? İshal başladı şeklinde değiştirdim diğer bu sorunu yaşayan üyeler daha rahat ulaşıp.
Faydalanabilir.Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.Geçmiş olsun bu arada...

Ozan6848

Yeni Üye
Yeme durumu şuan iyi ama karnı biraz şiş gibi şuan yemliğini çıkarttım çok yemeye başladı çünkü dediğiniz ilaç yok ama pirinç suyu çay veya patatesi şuan iyi hemen yapıp vereyim o halde

Ü

Üye silindi 2

Yasaklı
Kuşunuz da zehirlenme söz konusu pirinç suyu ve çay vermeyin.Bir veterinere başvurmanız en mantıklı olan birde yolladığım linke tıklayınız.
Okuyunuz sabahı bekleyin sorun devam ederse veterinere danışmanız en mantıklı olanıdır.

https://www.tavsiyeediyorum.com/uzmanyazisi_4826.htm

Ozan6848

Yeni Üye
Tamamdır çok teşekkür ederim yarın o halde ilk işim devam ederse bir veterinere götürmek olacak ki devam etmese dahi ben yinede kontrol amaçlı tavsiyenin altında bulunan adrese gitmek olacak

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba öncelikle aramıza hoşgeldiniz roney gerekli cevapları vermiş kuşunuz bağırsak enfeksiyonu geçiriyor tedavisi olmasa ilerleyip kötü sonuçlar verebilir bu yüzden kanatlı uzmanı öneririm.kraker hava almış olup veya rafta bekleyip skt sorunu yaşamışsa bozulmuştur bu yüzden bağırsak enfeksiyonu geçiriyor.geçmiş olsun son durumu için bilgi verirseniz seviniriz  :)

Ozan6848

Yeni Üye
Çok teşekkürler ben şimdi direk dediğiniz gibi kuşlardan kanatlı dostlarımızdan anlayan bir veterinere goturmek ıcın yola çıktım sizlerede bilgisini veririm tekrardan çok sağolun

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Son durum nedir acaba  ???

Ozan6848

Yeni Üye
Merhabalar kusura bakmayın biraz geç cebap verebildim şuan için şükürler oksun kendine geldi desteğinz için çok  Teşekkürler

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Ozan6848' Alıntı:
Merhabalar kusura bakmayın biraz geç cebap verebildim şuan için şükürler oksun kendine geldi desteğinz için çok  Teşekkürler
İyi çok şükür  :) peki ne tur bir tadavi uygulandı bilgi verirmisiniz?