• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kuşum pencereye sıkıştı kuyruğu koptu

Negangodzilal

Yeni Üye
Hastalık Belirtileri
Halsiz
Hastalık Belirti Tarihi
21 Nis 2024
Merhaba arkadaşlar kuşum pencereye sıkıştı bütün kuyrukları koptu bir tanesinin ucunda kan vardı. Kanaması olmadı sadece ilk gün dışkısından kan geldi. Ertesi gün düzelmişti yem yiyor, uçuyor, ötüyordu fakat öğleden sonra sürkeli uyumaya, sık sık nefes almaya, sürekli uyumaya başladı. Bu sabahta hiç hali yok yem yemiyor ve ağzından yem çıkarmaya başladı. Havada kötü arabam yok veterinere götüremiyorum paramda yok lütfen yardımcı olur musunuz.

Ekli dosyalar

Yoda

Aktif Üye
Yeni yaptığı dışkıları paylaşabilir misiniz? Şu an durumu nasıl? Konuyu açtığınız zamandan beri bir değişiklik var mı?

Negangodzilal

Yeni Üye
Yeni yaptığı dışkıları paylaşabilir misiniz? Şu an durumu nasıl? Konuyu açtığınız zamandan beri bir değişiklik var mı?
Sürekli uyuyor nefes alıp vermesi hızlı gibi sürekli kusuyor dışkısıda aynı sulu ve beyaz bir şeyler var. Uçabiliyor.

Ekli dosyalar

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Bu olay ne zaman gerçekleşti. Kopan kuyruk tüyleri zamanla çıkar o sorun değil ama dışkı çok iyi durmuyor. Yeni gerçekleştiyse korku, stres şok olduğu için durgunluk yem yememe dışkı bozukluğu olabilir. Bir iki gündür bu şekilde ise kanatlı uzmanın görmesinde fayda var. Streamable.com üzerinden videosunu ekleyip linkini burada mesaj bölümünde paylaşır mısınız yavrunuzun.

Negangodzilal

Yeni Üye
Bu olay ne zaman gerçekleşti. Kopan kuyruk tüyleri zamanla çıkar o sorun değil ama dışkı çok iyi durmuyor. Yeni gerçekleştiyse korku, stres şok olduğu için durgunluk yem yememe dışkı bozukluğu olabilir. Bir iki gündür bu şekilde ise kanatlı uzmanın görmesinde fayda var. Streamable.com üzerinden videosunu ekleyip linkini burada mesaj bölümünde paylaşır mısınız yavrunuzun.
İki gün oldu fakat göğüs kısımında bir tüy azlığı gördüm veterinere gideceğim.

Ekli dosyalar

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Ordan da bir darbe almış olabilir. Ve ağrısı sancısı olması yüksek ihtimal. En sağlıklısı kanatlı hekimin görmesi. 🙏🏻

Yoda

Aktif Üye
Kanatlı hekim nedir ? Veterinere gideceğim.
Yani uzmanlık alanı kanatlı hayvanlar olan veteriner hekimler. Şu mesajı inceleyip size yakın bir kliniğe gidebilirsiniz ama tavsiyem Vetform, Gözde hanım olur.

Negangodzilal

Yeni Üye
Yani uzmanlık alanı kanatlı hayvanlar olan veteriner hekimler. Şu mesajı inceleyip size yakın bir kliniğe gidebilirsiniz ama tavsiyem Vetform, Gözde hanım olur.
Buralara gidemem ki çok uzak ve arabam yok :(

Yoda

Aktif Üye
İstanbul / Sarıyer Maslak tarafında bir yer buldum ama kanatlı hekim mi bilmiyorum.
İstanbul'u çok bilmem ama en fazla bir gününüzü ayırmanız gerekir yani aynı şehirdesiniz sonuçta. Zaman alsa da ulaşabilirsiniz dediğim veterinere. Ben uzman olduğu için öneriyorum tabi tercih size kalmış.

Negangodzilal

Yeni Üye
İstanbul'u çok bilmem ama en fazla bir gününüzü ayırmanız gerekir yani aynı şehirdesiniz sonuçta. Zaman alsa da ulaşabilirsiniz dediğim veterinere. Ben uzman olduğu için öneriyorum tabi tercih size kalmış.
Oralara arabasız imkansız gidilmez. İstanbul çok kalabalık bugünde 23 nisan daha da kalabalıktır otobüs ile ben oraya gidemem taksiye binip o kadar para veremem çünkü param yok öğrenciyim. İnşallah maslaktaki veteriner iyidir bende en iyi yere götürmek isterim ama imkanım yok hayvanda yolda harap olur. Öneriniz için teşekkür ederim.

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Oralara arabasız imkansız gidilmez. İstanbul çok kalabalık bugünde 23 nisan daha da kalabalıktır otobüs ile ben oraya gidemem taksiye binip o kadar para veremem çünkü param yok öğrenciyim. İnşallah maslaktaki veteriner iyidir bende en iyi yere götürmek isterim ama imkanım yok hayvanda yolda harap olur. Öneriniz için teşekkür ederim.
Merhaba, bu konudan size en yakın olanı bulabilirsiniz tamamı kanatlı uzmanı, İstanbul büyük şehir trafik saatler sürüyor siz de haklısınız

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Sarıyer'e gidiyorsanız kağıtahneyede gidersiniz bence. En azından kesin kanatlı uzamanı vetform.

Son düzenleme:
Üst Alt