• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kuşum oyuncağını bırakamıyor

Ilaydayargici

Yeni Üye
Merhaba, mubabbet kuşum 1 yaşında erkek. kafesinde cok güzel zil sesi çıkaran sallayabildiği bi oyuncaği var ancak son bir haftadır zil kısmını gagasının arasına alıp uzun sure onunla oynuyor bazen uyuyor bile. Kapagını actiğimızda bizimle çok az oynayıp geri içeride oyuncagiyla oynuyor. Birkaç yerde çıkarmam gerektiği söylendi ama çok seviyoe üzülür mü bilemedim. Böyle bir durumla karşılaşan var mı?

Rayus

Paylaşımcı
Eşi olmayan erkek kuşlarda genelde ses çıkaran zil tarzı oyunculara karşı bir bağlılık oluşuyor eş alırsanız sorun kalkar bence

Bahar Y.

Müdavim
Benim dişi kuşumun çok sevdiği bir zilli oyuncak vardı, onunla kendini kaşımamı çok seviyordu eş aldık şuan pek umursamıyor o oyuncağı, oyuncağa yem kusup durmuyorsa sorun yok bence, kafes dışına çıktığında kafesten oyuncağı çıkarın elinizde tutun sizinle de oynasın

Ilaydayargici

Yeni Üye
Benim dişi kuşumun çok sevdiği bir zilli oyuncak vardı, onunla kendini kaşımamı çok seviyordu eş aldık şuan pek umursamıyor o oyuncağı, oyuncağa yem kusup durmuyorsa sorun yok bence, kafes dışına çıktığında kafesten oyuncağı çıkarın elinizde tutun sizinle de oynasın
Oyuncağa yem kusmuyor bazen bizimle oynarken kusuyor o da nadir. Yani oyuncağına hic denk gelmedim. Belki de eş almam gerekiyordur

Merve00

Paylaşımcı
Hoca
Hocam oyuncağa yem kusup duruyorsa neden sorun olsun merak ettim. Benim kuşumda her gün kusuyor oyuncaklarına ve birden fazla kez. Kustuğu yemleri yemesine izin vermiyorum ama arada yiyor bu yüzden mi dediniz yoksa başka bir şeyden mi?

Rayus

Paylaşımcı
B

Bi süre daha düşünmüyorum almayı o süre boyunca oyuncagını cikarmayayım o zaman
Eş almayı dusunmuyrosanizda onunla daha çok ilgilenin daha çok oyun oynayın oyuncağı oyun oynayacağınız zamanlr çıkarın başka alır yere koyun tek kaldığı ilgilenemdiginiz zamanlar takarsanız geri kafese

Bahar Y.

Müdavim
Hoca

Hocam oyuncağa yem kusup duruyorsa neden sorun olsun merak ettim. Benim kuşumda her gün kusuyor oyuncaklarına ve birden fazla kez. Kustuğu yemleri yemesine izin vermiyorum ama arada yiyor bu yüzden mi dediniz yoksa başka bir şeyden mi?
Hocam oyuncağa kur durumlarında sürekli kustuğu yemi yerse kursak mantarı ihtimali artıyor o yüzden sorun olur dedim :) izin vermiyorsanız sıkıntı yok, tek tük benim kuşlarda yiyor kur yaparken kustuğunu

Merve00

Paylaşımcı
Hocam oyuncağa kur durumlarında sürekli kustuğu yemi yerse kursak mantarı ihtimali artıyor o yüzden sorun olur dedim :) izin vermiyorsanız sıkıntı yok, tek tük benim kuşlarda yiyor kur yaparken kustuğunu
Bende ondan dolayı dediğinizi düşündüm ama belki bilmediğim başka bir şey vardır diye sorayım dedim. Teşekkür ederimm 🥰

Ilaydayargici

Yeni Üye
Eş almayı dusunmuyrosanizda onunla daha çok ilgilenin daha çok oyun oynayın oyuncağı oyun oynayacağınız zamanlr çıkarın başka alır yere koyun tek kaldığı ilgilenemdiginiz zamanlar takarsanız geri kafese
Tamamdır, çok sağolun elimden geldiğince çok ilgileneceğim. Dediklerinizi uygularim

Üst Alt