• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kuşum neden böyle duruyor

çılgınkuşş

Yeni Üye
Soru sormaya çalışıyorum ama umarım doğru yerden yapıyorumdur yeni kaydoldum
3 gün önce muhabbet kuşu sahiplendim çok hareketli maşallah ordan oraya zıplıyo kafeste sanırım çıkmak istiyo ama çıkınca da hemen perdenin üstüne kondu o yüzden bir müddet kafeste kendime alıştırmaya çalışıyorum şu an ama ben yanına gidip onunla konuşmaya başlayınca uyuyo hem de değişik bir şekikde fotoğrafını ekledim yardımcı olur musunuz bir sıkıntı yok değil mi

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Meri

Tutkulu
Hoşgeldiniz, kuşunuz hayırlı olsun ☺ sadece uyurken mi bu pozisyonda duruyor?

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Redaktör
Bazı sekerlemelerde değişik pozisyonlar da durabiliyorlar kafasını gömüp uyuyor mu peki

Rodiena

Eski Forumcu
Çok güzel kuş maşallah. İlk geldiklerinde öyle oluyorlar. 1 hafta sonra alışmaya başlıyor.

Rodiena

Eski Forumcu
Soru sormaya çalışıyorum ama umarım doğru yerden yapıyorumdur yeni kaydoldum
3 gün önce muhabbet kuşu sahiplendim çok hareketli maşallah ordan oraya zıplıyo kafeste sanırım çıkmak istiyo ama çıkınca da hemen perdenin üstüne kondu o yüzden bir müddet kafeste kendime alıştırmaya çalışıyorum şu an ama ben yanına gidip onunla konuşmaya başlayınca uyuyo hem de değişik bir şekikde fotoğrafını ekledim yardımcı olur musunuz bir sıkıntı yok değil mi
Resmi kaldırmışsınız bizden daha uzman kişiler de bir görsün bence. Bende şu an resim gözükmüyor.

Mustafa89

Paylaşımcı
Yazar Adayı
Kıdemli Üye
Bana çok rahatsız bir hareket gibi gelmedi :) Sanki ooooh dermiş gibi durmuş :D

çılgınkuşş

Yeni Üye
Kuşun iştahı nasıl? O hareket normaldir çok kuş gördüm o şekilde uyuklayan onda sorun Yok sadece yeterli beslendiginden emin olunuz 👍
çok fazla yemek yerken görmüyorum dal darı aldım bazen vermek için ama onu yemiyo yem kabını kontrol ettiğimde biraz yemiş normalde kafesin altına yem koymuştum rahat yesin diye ama yemlikten yediğini görünce kaldırdım onu ama şimdi de yemlikten çok yememiş tekrar mı kafesin altına koymalıyım yem

çılgınkuşş

Yeni Üye
Kuşun iştahı nasıl? O hareket normaldir çok kuş gördüm o şekilde uyuklayan onda sorun Yok sadece yeterli beslendiginden emin olunuz 👍
Bir de bir şey daha sormak istiyorum kafesin içinde çok hareketli bana alışmasımı istiyorum ama çıkmak istiyo şimdi çıkarmalı mıyım yoksa biraz kafeste kendime alıştırabilir miyim. İkinci gün başladı hareketlenmeye ordan oraya gidiyo kafesin altında yürüyo tünekten tellere atlıyo ben yaklaşıp onunla konuşmaya başlayınca uyumaya başlıyo

Meri

Tutkulu
Bir de bir şey daha sormak istiyorum kafesin içinde çok hareketli bana alışmasımı istiyorum ama çıkmak istiyo şimdi çıkarmalı mıyım yoksa biraz kafeste kendime alıştırabilir miyim. İkinci gün başladı hareketlenmeye ordan oraya gidiyo kafesin altında yürüyo tünekten tellere atlıyo ben yaklaşıp onunla konuşmaya başlayınca uyumaya başlıyo
Parmağınıza gelmeye iyice alışmadan salmayın bence. Dışarı çıktığında parmağınıza gelmeyi bilmeyince yakalamak zorunda kalırsınız strese girer tekrardan.