• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kuşum ne yaptiysam yumurtasini yiyor

Deaft

Yeni Üye
3 kere doğum yapti hepsini yedi bugün gene yemisler herşeyleri var ne yapabilirim erkeği ayirayimmi ne yapmaliyim

Yoda

Aktif Üye
Birçok nedeni olabilir. Stres, mineral ve vitamin ihtiyacı vs.
Kafes ve bulunduğu ortam hakkında bilgi verir misiniz? Yuvanın durumu nasıl? Kuşlarınız neler tüketiyor yumurta döneminde?
Erkeği ayırmak sorunun sebebine göre bir çözüm yolu olabilir tabi.

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Akışına bırakın. İlk kuluçkaları ise alışana kadar ne yaparsanız yapın yiyecekler. Zamanla oturacaktır. Siz gereken takviyelerini verin gerisini onlara bırakın.

Deaft

Yeni Üye
Akışına bırakın. İlk kuluçkaları ise alışana kadar ne yaparsanız yapın yiyecekler. Zamanla oturacaktır. Siz gereken takviyelerini verin gerisini onlara bırakın.
Kuş hasta olucak diye korkuyorum sürekli doğuruyor yiyor

Deaft

Yeni Üye
Birçok nedeni olabilir. Stres, mineral ve vitamin ihtiyacı vs.
Kafes ve bulunduğu ortam hakkında bilgi verir misiniz? Yuvanın durumu nasıl? Kuşlarınız neler tüketiyor yumurta döneminde?
Erkeği ayırmak sorunun sebebine göre bir çözüm yolu olabilir tabi.
Stres olduğunu sanmiyorum ama yumurta kirdiktan sonra yeniden çiftleşiyorlar erkek yada dişi çiftleşmek için yapiyor olabilirmi

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Stres olduğunu sanmiyorum ama yumurta kirdiktan sonra yeniden çiftleşiyorlar erkek yada dişi çiftleşmek için yapiyor olabilirmi
Yuvalığı kaldırın, yulaf elma ve banyo kızgınlığı azaltır
Havuç nane, Nijer tohumu, Selenyum E50 vermeyin bunlarda kızıştırır, kafes dışına çıkarın uçsun lar enerjilerini atsınlar

Deaft

Yeni Üye
Yuvalığı kaldırın, yulaf elma ve banyo kızgınlığı azaltır
Havuç nane, Nijer tohumu, Selenyum E50 vermeyin bunlarda kızıştırır, kafes dışına çıkarın uçsun lar enerjilerini atsınlar
Dün yine yumurtladi erkek olan baktim yiyor yumurtayi yuvaligi söktüm bir süre böyle kalsinlar ama dişi kafese yumurtlamaz degilmi bu sefer

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Peki yumurtayi alip ben yetiştirsem olabilirmi
YouTube de kuluçka makinesi yapılışı var, ampul yardımı ile yapıyorlar, inceleyebilirsiniz 😊yaklaşık 2 saatte de kap içinde, Pamuğa koydukları yumurtayı çeviriyorlar, 20 gün sonra çıkıyor, fakat beslemek zor 1.hafta geçince daha kolay besleme 😊önemli olan anne sıcaklığı gibi olmalı, ne fazla ne eksik, ampulün ısısı çok mühim😊

Deaft

Yeni Üye
YouTube de kuluçka makinesi yapılışı var, ampul yardımı ile yapıyorlar, inceleyebilirsiniz 😊yaklaşık 2 saatte de kap içinde, Pamuğa koydukları yumurtayı çeviriyorlar, 20 gün sonra çıkıyor, fakat beslemek zor 1.hafta geçince daha kolay besleme 😊önemli olan anne sıcaklığı gibi olmalı, ne fazla ne eksik, ampulün ısısı çok mühim😊
Keşke ama daha diğer yumurtayi yapmadan yiyorlar

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Yorumlarınızı neden siliyorsunuz 🤔