• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kumru Yavrusu

cicikuşçapkın

Yeni Üye
Herkese merhabalar. Salı günü kedinin ağzından kurtulan yavru bir kumru yavrusu buldum. Mahallemizdeki kadınlar kurtarmış ve almışlar. Daha sonra bakmak için ben aldım ve 3 gündür bizim himayemiz altında 😂 uçma hareketleri yapıyor canlandı hareketlendi fakat yem yemesini bilmiyor. Bu şekilde de salmak istemiyorum tabii ki. Yem yemeyi öğrenmesi için ne yapabilirim yoksa doğasında olduğu için kendisi zamanla yem yemeye başlayacak mıdır?

Ekli dosyalar

ebrares

Paylaşımcı
Kendisi öğrenir zaten kısa sürede büyüyolar o zamana kadar sizin yedirmeniz gerek

cwmelkor

Aktif Üye
Yere rahat yiyebilcegi bir kapta yem koy elle besleme yap yemeyi ögrenene kadar uçmayı ögrendikten sonra sal gitsin.

cicikuşçapkın

Yeni Üye
Benim öğretmeme gerek kalmadan kendisi uçtuuu :)) normalde de kumruları besleyen bir aileyiz. Beslediğimiz dişilerden biri yavrumuzu kendi yavrusu gibi doyuruyordu. Tabii yeterli olmuyordu ama yine de cici bir annesi olduğu için sevindik 😂 zaten gagasıyla yere vuruyordu, ve gayet de uçabiliyor. Onu besleyen kumruların yanında şu an, onlardan ayrılmıyor takip ediyoruuzz ☺