• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Soru! Kafes küçükmü

Burak Yıldırım

Yeni Üye
Arkadaşlar iyi günler iyi akşamlar. Geçen gün muhabbet kuşu mu sultan papağanı mi diye sormuştum bazı arkadaşlarda 3.secenek olarak forpus al demişlerdi 😂. Forpus aklıma girdi ancak kafes ölçütleri onlar için çok mu küçük gelir bunu size sormak istedim. Ölçüleri boy 38 en 30 yan 21 muhabbet kuşum da bu kafesi kullanıyordu forpus içinde uygunmudur?

ufukemre

Aktif Üye
Fotoğraf paylaşır mısınız

Yoda

Aktif Üye
Açıkçası bence küçük boyutlar. Bende 60x27x35 gibi bir kafes var hala keşke daha büyük kafes alsaydım diyorum. 😅 Gerçekten kıpır kıpır, oradan oraya zıplıyor kafeste. Hele oyuncakları varsa değmeyin keyfine. Sürekli bir şeyleri kurcalıyor, oynuyor. O yüzden bence alabildiğiniz kadar büyük kafes alın. Bol bol oyuncak koyarsınız. Ayrıca Forpus küçük olduğu için içeride rahat rahat kanat da çırpabilir.

Burak Yıldırım

Yeni Üye
Açıkçası bence küçük boyutlar. Bende 60x27x35 gibi bir kafes var hala keşke daha büyük kafes alsaydım diyorum. 😅 Gerçekten kıpır kıpır, oradan oraya zıplıyor kafeste. Hele oyuncakları varsa değmeyin keyfine. Sürekli bir şeyleri kurcalıyor, oynuyor. O yüzden bence alabildiğiniz kadar büyük kafes alın. Bol bol oyuncak koyarsınız. Ayrıca Forpus küçük olduğu için içeride rahat rahat kanat da çırpabilir.
Dediğiniz gibi kafesin boyutu büyük olmalı ilk kuş aldığımda petshop bunun ideal boyutlarda olduğunu söylemişti. Şuana kadar 2 muhabbet kuşu besledim hergun sabah benim omzumda kalkar akşama kadar evde dolaşır uçar eşlik eder sonrada yuvasina girer uyurdu 😁. Forpusumu da sahiplenirsem aynı bu düzende kafeste değilde evin tamamında dönüp dolaşsın istediğim için kafesin boyutu çok sıkıntı edermi bilmiyorum oyun alanıda almayı/yapmayı planlıyorum yinede fikirlerinizi almak istedim. Maşallah sizinki de çok tatlıymış rabbim uzun ömürler versin 😁

Yoda

Aktif Üye
Dediğiniz gibi kafesin boyutu büyük olmalı ilk kuş aldığımda petshop bunun ideal boyutlarda olduğunu söylemişti. Şuana kadar 2 muhabbet kuşu besledim hergun sabah benim omzumda kalkar akşama kadar evde dolaşır uçar eşlik eder sonrada yuvasina girer uyurdu 😁. Forpusumu da sahiplenirsem aynı bu düzende kafeste değilde evin tamamında dönüp dolaşsın istediğim için kafesin boyutu çok sıkıntı edermi bilmiyorum oyun alanıda almayı/yapmayı planlıyorum yinede fikirlerinizi almak istedim. Maşallah sizinki de çok tatlıymış rabbim uzun ömürler versin 😁
Bizimki de günün büyük çoğunluğunu kafes dışında geçiriyor ama kafese koyunca içim rahat etmiyor yine de pek. Sürekli küçük geliyor insanin gözüne. O yüzden olabildiğince büyük kafes öneririm. Biraz masraflı olacaktır tabi ama değer.
Oyun alanı olması çok iyi olur. Kemirmeyi çok seviyor. Oyun alanında ve kafeste mutlaka kemirecegi ahşap ve ip oyuncaklar olsun. Yoksa evdeki mobilyalara geçmiş olsun. 😄

Maşallah sizinki de çok tatlıymış rabbim uzun ömürler versin 😁
Çok teşekkür ederiz. Yakın zamanda sizin sıpayı da görmek isteriz. 😄

Üst Alt