• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Güncel sorunlar! Kafes düzeni ve ayrımını nasıl yapmalıyım

kadersiz144

Aktif Üye
Ustteki mavi kuşları çift yapmaya çalışıyorum. Dişiyi yeni attım 4 gün oldu hala cok fena erkek yanasmio. Alttakiler yawru kafes büyük olduğu için ikiye ayırdım açık sarı disi koyu sarı erkek alırken iki aylık dendi bunlar da dört gündür bendeler ancak kafesin içinde el atinca baya kacisiyorlar isirmalari azaldı gibi. Açık sarı yani dişiyi bugün saldım odaya yukarı mavilere uçtu benim mavi erkeği baştan çıkarmaya çalıştı ordan da ayrılmadı. Mavi erkek de kur yaptı aslında Bu sebeple soru sorma gereksinimi duydum.
1- bu şekilde sarılar bana alisirmi çok uzun süreli ilgilenemiyorum sadece akşamlari
2- mavileri başka odaya ve daha yuksege mi almalıyım
3- mavileri alttaki büyük kafese alıp sarıları ayrı ayrı kafeslere bırakıp hepsini farklı odalar damı tutmalıyım egitilmeleri için. Şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

kadersiz144

Aktif Üye
Yardımlarıniz benim için çok önemli kısa yazdım okunması zor olmasın ama uzun uzun yorumlarınızı okurum

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba ailemize hoş geldiniz 😊 sorduğunuz soruların cevaplarınıda vermişsiniz aynen öyle yapınız imkan varsa ayırın çiftleri yükseğe koyun ve kafesleri değiştirin gerekli ihtiyaçlarını verin size aşağıya link bırakıyorum okuyunuz 👍

kadersiz144

Aktif Üye
Merhaba söylemleriniz üzerine böyle bir şey yaptım çiftler yukarda gezecek yerleri çok yem ve suyu tünek hizalarina kaplama ve mineral taşlarını diğer uçlara taktım yawrulari da alta ayrı ayrı kafese bıraktım birbirlerinin seslerini duyarlar ama görmezler yeterli olur sanırım. Ayrı odalara birakmak bana zor gelecek temizlik ve ilgi konusunda böyle yeterli sanırım alıştıkları kadar artık.

Amacım çiftlerin çiftleşmesi ama bakalım

Ekli dosyalar

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba söylemleriniz üzerine böyle bir şey yaptım çiftler yukarda gezecek yerleri çok yem ve suyu tünek hizalarina kaplama ve mineral taşlarını diğer uçlara taktım yawrulari da alta ayrı ayrı kafese bıraktım birbirlerinin seslerini duyarlar ama görmezler yeterli olur sanırım. Ayrı odalara birakmak bana zor gelecek temizlik ve ilgi konusunda böyle yeterli sanırım alıştıkları kadar artık.

Amacım çiftlerin çiftleşmesi ama bakalım
Güzel olmuş da kafesler neden yerde? Yükseğe asın daha iyi verim alırsınız 😊👍

kadersiz144

Aktif Üye
Yerdekiler yawrular iki aylıklar hemen yanıma çekip elimi kafese bırakmak oynamak için bazen de kafes kapisini açarim kendilerine kafesten çıkarlar diye hala uçarken sağa sola vuruyorlar bekletiyorum :):)

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Yerdekiler yawrular iki aylıklar hemen yanıma çekip elimi kafese bırakmak oynamak için bazen de kafes kapisini açarim kendilerine kafesten çıkarlar diye hala uçarken sağa sola vuruyorlar bekletiyorum :):)
Onları anaçlardan ayırın yoksa adapte olamazlar hiç biri ve yerden yükseltin

Üst Alt