• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Çiftleşmeden sonra ki ilk haftası bi bakar mısınız

emre tiryaki

Yeni Üye
Merhaba muhabbet kuşunuzun dışkı da büyüme var mı ? yuvalığa girip çıkıyor mu ve uzun süre kalıyor mu ? belde şişme ve kuyruk düşmesi var bu belirti ama kesinlik değil ?
Yuvaya ilgisi erkekte dahil olmak üzere bayağı arttı . Bemim bildiğim dışkı büyümesi yuvada uzun süre durmasına bağlı oluyor diye biliyorum. Evet yuvada uzun süre durunca dışkısında da bir büyüme oluyor. Genellikle de yuvada bayağı duruyor

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Hayırlısı olsun yumurtalar geliyor inşallah

Yusuf Kürşat Akkuş

Eski Forumcu
Kurucu Üye
Maşaallah dışkıda büyüme varsa yuvaya ilgi arttıysa belide kırıksa yumurtalar geliyor demektir

Ufuk Yalçın

Müdavim
Emektar Üye
Karnı burnunda dişinin :) sağ salim gelir inşAllah yumurta ve yavrular.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Eğer boş gebelik yapmazsa yumurta gelir.. bazı zamanlar kuşlar boş gebelik yapar biz farkında olamayız ama siz sabırla bekleyin

ferhatkaragol

Yeni Üye
3 yasinda erkek evcil muhabbetim var. Yaklasik 1 yildir da yaninda dişisi var ne yaptiysam ciftlesmiyorlardi. Sadece kusuyorlar birbirlerine ve oynuyorlar kaşıyorlardi birbirlerini. Yuvalik dahil herseyim mevcut. Yeminden suyuna bakimindan kumuna hersey yolunda olmasina ragmen 1 yila yakin bir suredir hic erkegin disinin ustune ciktigini gormedim. Erkek disisini cok kiskaniyor. 1 senedir yerlerini hic degistirmedim. Ta ki 5 gunlugune evden ayrildim. Eve geldigimde disi kusun ustune ayak atmaya ve ciftlesmeye basladigini ilk defa gordum. 3-4 saniye kadar erkek disinin ustune ilk defa cikti. Fotograftaki arkadasin kusu gibi bir halde disi suan. Erkek disiden cok korkuyordu ilk geldiginden beri. Disi yaklasinca erkek urkek bi sekilde duruyor ve kaciyordu. Sizce ciflesmeye devam ederler mi onerileriniz neler?Ekli dosyayı görüntüle 514

Son düzenleme:

Ufuk Yalçın

Müdavim
Emektar Üye
Bu kuşta yumurta var gibi , rahatsiz etmeyin yerini oynatmayin dışarıyada salmayın zamanı gelince devam ederler operasyona, yumurta maması verin iyice hazırlayın kuşları içerisine katacağınız yiyecekler yardımıyla.Kendinize yeni konu acsaniz daha iyi olur. Yeni konu acın kendinize.