• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

    Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Yorkshire Kanarya

Ronay Ayk

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Editör
Katılım
20 Ağu 2018
Mesajlar
2,645
Tepkime puanı
2,704
Puanları
113
Yaş
28
Yorkshire SÜSLÜ KANARYASI ve ÖZELLİKLERİ
Yorkshire kanarya ilk olarak 1860 yıllarında geliştirilmiştir.17 cm'lik boyları olan kanarya kuşudur. Yorkshire kömür madenlerinde bu kuşun, evlilik yüzüğünden geçebilecek kadar zayıf olduğu söylenirdi. Bu gün Yorkshire Süslü Kanaryası daha irileşmiştir fakat, halen ince türler arasında kabul edilir. Türü tükenmiş olan Lancashire Kanaryası, Belçika Süslü Kanaryası ve Norwich Süslü Kanaryası bu türün geliştirilmesine yardım etmiştir.
yorkshire kanarya.jpg
Yorkshire Kanarya Özellikleri

Baş:
Tam yuvarlak, temiz ve çok tanımlı olmalı. Kafatasının arkası derin ve omuz artışa paralel olarak geriye dönük olmalıdır.
Gözler:Gözler mümkün olduğunca merkeze yakın olmalıdır başın kenarına doğru olmamalıdır.Gölerin merkeze yakın olması kuşun daha mağrur görünmesini sağlar.
Omuzlar: Omuzlar geniş ve yuvarlak olmalı ve hafif bir geçiş ile kafaya birleşmelidir.Göğüs:Yorkshire da gögüs tam , derin ve omuz kadar genis olmalıdır.
Göğsün ucu gaga ucuna kadar şiş olmalıdır.Gaga kesilmiş düzgün olmalıdır.
Vücut görünümü: Yorkshire kuşunun vucut görüntüsü çok önemlidir.Kuşun vucudu “mükemmellik standart”ında olmalıdır. Vücut yuvarlak başlayıp kuyryğa doğru yavaşça incelen olmalıdır.Bacaklar: Bacaklar uzun olmalıdır.Fakat bu uzunluk Yorkshire kanaryanın formuna ve pozisyonuna yardımcı olmalıdır

Yorkshire Kanarya Bakımı ve Beslenmesi:
Düzenli kanarya diyeti bu kuşlar için uygun olur. Renkleri, sergilenmesinde önemli bir özelliktir; bundan dolayı eğer sergilemek istiyorsanız renge yönelik besleme yapmalısınız. Bu kuş oldukça dayanıklıdır ve sıcak tünek yeri temin edildiğinde soğuk havalarda dahi kuşhanelerde barınabilir.

Yorkshire Kanarya Üreme Detayları: Kuluçka 14 gün sürer; tüylenme 14 gün sonra olur.
 

Süleymano

Paylaşımcı
Kıdemli Üye
Katılım
6 Ocak 2019
Mesajlar
151
Tepkime puanı
193
Puanları
43
Yaş
24
Paylaşımin icin teşekkürler abi ellerine saglik
 

Benzer konular

Üst Alt