• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Yeni alınan muhabbet kusu

cihankurtkovan

Yeni Üye
Tekrardan merhaba . Gittim temiz ve güzel bir petshoptan yavru hareketli ve diri bir muhabbet kuşu aldım dünkü ölen kusuma benzeyen .

E Coli hastalığı yüzünden tekrar gitmemesi için önerileriniz neler tekrar aynı şeyi yaşamak istemiyorum da ...

Şimdi eve alisamadigindan sebep sanırım çok hareketsiz duruyor sanırım bu normal ?

Bunun dışında petshopcu bana vitamin mineral damlalarını vs kullanmamami söyledi onun yerine daldari , suyuna haftada 1-2 damla elma sirkesi ve kanarya yemi ile normal yemi karistirp vermemi söyledi bunlar doğru uygulama mi bu kuş için başka önerileriniz var mi ?

Ü

Üye silindi 2

Yasaklı
Keşki önce yazsaydınız soruyu konuya, e coli ortamda kalıcıdır. Öncelikle yemlik suluk atıp yenisini almalısınıx tünelleri atın hatta yeni tünel takın kafesi yıkayın hatta deterjanla yıkayın. Ama iyi durulayın dezenfektan virkons bulup suyla karıştıyrıp kafese püskürtürseniz de iyi olucaktır. Öncelikle vitamin haftada bir verinizçok fazla kullanmayın ama ara ara kekikli, tarçını da katıp mama verin ama mama sabah koyarsanız öğleden sonra hemen alın.....

Hayırlı olsun. MAŞALLAH..........

cihankurtkovan

Yeni Üye
Sirkeli detarjanla tüm ekipmanı yıkadım kaynar su ile temizledim inşallah birşey olmaz tunegini de değiştirdim . Teşekkürler

Ü

Üye silindi 2

Yasaklı
İyi yapmışsınız, Rüzgarlı ve soğuk yerde olmasın iyi takip edin herhangi bir durum olursa haber edin , ama olmaz inşallah....
Şu cengaverin güzel bir fotosunu , Kuşlarınınızı tanıtalım bölümüne ekleyin anasayfada gözüksün hep  :) Aşağıdaki linke tıklayarakta ulaşabilirsiniz.
http://kafeskuslari.com/index.php/board,15.0.html

MAŞALLAH..... TEKRARDAN.....

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Masallah hayirlisi olsun..ecoli bulasici bir hastaliktir ve ronay kardesim gerekli bilgiyi aktarmis ayrica zaten sizde önlem almissiniz..yeni kusunuz tekrar hayirli olsun ve gercekten sizi tebrik ederim gayretli ve guclu davrandiniz..

ognkbts

Yeni Üye
Kıdemli Üye
Biraz evcilleştirirsen zaten o kafesi sadece karnını doyurmak için kullanır. Unutma muhabbet kuşları ani hava sıcaklık değişimlerinden ve hava akımlarından çok cabuk etkilenirler. Sen yine de vitamin uygula belli bir miktarda yemini çeşitlendir dediğin gibi  Zaten diğer konularda herşey söylenmiş.

Üst Alt