• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Yavru papağan dışkı yerken gördüm

Furkanmurat

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Yavrumun biri tabandaki dışkıyı yemeye yeltenirken gördüm altlarınıda temiziliyorum genellikle ama dışkıya engel olamıyorum illaki 10 dakkada bir yapıyor :) bunu neden yapar acaba aç susuz da değil hepsi yemde diyor ama yerdeyken yemiyorda dışkıyla uğraşıyor var mı bir öneriniz ?

Bahar Y.

Müdavim
Yavrumun biri tabandaki dışkıyı yemeye yeltenirken gördüm altlarınıda temiziliyorum genellikle ama dışkıya engel olamıyorum illaki 10 dakkada bir yapıyor :) bunu neden yapar acaba aç susuz da değil hepsi yemde diyor ama yerdeyken yemiyorda dışkıyla uğraşıyor var mı bir öneriniz ?
Eğer dışkıda hastalık yoksa sorun olmuyormuş hocam Şehmus abi öyle demişti, yavruyken illa oluyor bence öyle durumlar benim dişide uğraşırdı küçükken şimdi umursamıyor sadece dışkıyı yapınca eğilip bakıyor psikopat 😂😂

Bahar Y.

Müdavim
Vitamin ve mineral eksikliğinden kaynaklanıyor aslında ama yavru olduğu için oyun yapıyordur bence

burakdalbudak

Paylaşımcı
Benim kuşum sürekli ama sürekli monitörümün arkasına sıçıyor bıktım konuşuyom ediyom o duruma getirdi beni ama kuruyunca hepsini temizliyor dökerek sağolsun 😁

Furkanmurat

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Eğer dışkıda hastalık yoksa sorun olmuyormuş hocam Şehmus abi öyle demişti, yavruyken illa oluyor bence öyle durumlar benim dişide uğraşırdı küçükken şimdi umursamıyor sadece dışkıyı yapınca eğilip bakıyor psikopat 😂😂
İnşallah olmaz 😅 ızgarasıda yok altında ama pekte yemiyor gerçi bir iki kere gördüm beğenmedi herhalde tadını attı geri tükürdü

Bahar Y.

Müdavim
İnşallah olmaz 😅 ızgarasıda yok altında ama pekte yemiyor gerçi bir iki kere gördüm beğenmedi herhalde tadını attı geri tükürdü
Yemiyordur ufalayıp ufalayıp atıyorlar gözlemime göre, baktı ki bu işten bişey çıkmıyor diye düşünüp bırakır uğraşmayı 😅

Özkan

Aktif Üye
Izgara takın bence alışmasın Dışkı ile oynamaya 😂

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Benim muhabbet kuşlarımdan biri de böyle maalesef. Yetişkin erkek,şükür hep yapmıyor arada oynadığı yerlerde görürse hemen kapıyor.😅 O yüzden yaptıkları anda kurumadan temizliyorum ben.
Yem sanıyorda yiyor diye düşünüyordum ama mineral ve vitamin eksikliğinden olduğunu bilmiyordum,bir şey daha öğrendim. 😊

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
Yavru kuşlar için bir zamana kadar dışkı yemek sorun olmaz. Alışkanlık haline getirmediği müddetçe

Üst Alt