• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Tümör mü

Aylinn

Yeni Üye
Merhaba bugün fark ettim kuşumu elime alamıyorum çok korkuyor çünkü böyle çekebildim bugün gördüm böyle leblebi büyüklüğü gibi bişey olmuş keyfi yerinde dışkısı normal bu bir tümör mü kuşum ölecek mi yardım edin lütfen

Aylinn

Yeni Üye
Burada daha net görünüyor lütfen yardım edin

Bahar Y.

Müdavim
Kuşunuz dişi mi, dışkısını görebilir miyiz bağırsak sorunu olabileceği gibi yağlanma veya tümörde olabilir, aslında elinize alıp net çekseniz çok daha iyi olur sakin olun öncelikle

Aylinn

Yeni Üye
Dışkılar normal hocam, kuşum erkek 2 senedir bizimle hiçbir sağlık sorunu yaşamadık çok şükür bugün fark ettim bunu şimdi annem eline almaya çalıştı çekmeye çalıştık çekemedik hocam durmuyor çünkü el içinde çok sinirleniyor, korkuyorum ilk kez böyle bişey görüyorum acaba normal bişey mi yoksa tümör mü anlayamıyorum allah rızası için yardım edin

Bahar Y.

Müdavim
Dışkılar normal hocam, kuşum erkek 2 senedir bizimle hiçbir sağlık sorunu yaşamadık çok şükür bugün fark ettim bunu şimdi annem eline almaya çalıştı çekmeye çalıştık çekemedik hocam durmuyor çünkü el içinde çok sinirleniyor, korkuyorum ilk kez böyle bişey görüyorum acaba normal bişey mi yoksa tümör mü anlayamıyorum allah rızası için yardım edin
Ne kadar sıklıkla çıkıyor kafes dışına

Aylinn

Yeni Üye
Bahar Hocam kafesini çok seviyor kuşum biz çıkarınca çıkıyor kapısı açık olsa da kendiliğinden çıkmaz biz çıkartıyoruz gün içinde çıktığında da uçuyor ötüyor bi sorun olmadı hiç

Bahar Y.

Müdavim
Dışkı yaparken zorlanma var mı peki, probiyotik kullanıyor muyuz, bağırsakları rahatlatsak iyi olur bence hocalarım ne düşünür bilmiyorum ama

Aylinn

Yeni Üye
Probiyotik kullanıyorum hocam bu aralar biraz aksattık ama kullanmaya tekrar başladım uzun bi süre değil aslında bi hafta falan vermemişimdir video çektim hocam ama boyut büyük diyor yükleyemiyorum, bi daha resim atayım net olarak

Aylinn

Yeni Üye
Hocam vitakraft yem kullanıyorum,düzenli uçmasına özen gösteriyorum fakat bu aralar bir sorunumuzdan dolayı çok fazla uçuş yapmadı bu yüzden sebze meyve de çok veremedim bir ay öncesine kadar hep farklı şekilde de besliyordum ek olarak her sebzeden veriyordum uçması gayet normal şimdi tekrar uçurmaya çıkarıyorum ve salatalık vereceğim sizce veterinere götüreyim mi burada anlayan çok biri yok ama bi kanatlı uzmanı var bi de kuş üreticisi var evimize yakın olan onlara göstereyim mi sizce çok teşekkür ederim ölmez değil mi oğlum çok korkuyorum

Aylinn

Yeni Üye
Probiyotik,gerwit ve b vitamini kullanıyorum ek olarakta tarçınlı su veriyorum arada ve kekikli su hocam

Aylinn

Yeni Üye
Tarçın ve kekikli suyu ayda 1-2 kezden fazla vermeyin. Kanatlı uzmanı yoksa boşuna veterinere para vermeyin. Vitakraftı bırakın. Ballı adı altında satılan şekerli bir ürün. Birde fazla yulaf var. İmkanınız varsa Şehmus abi mamaistte sizin kuşa uygun yem karışımı ayarlayabilir. Aspuru bol olması iyi olur darı yağlı çünkü. Kullandığınız vitaminler ve probiyotik gayet iyi. İmkan varsa ek olarak yağ yakımını arttıran bir vitamin alabilirsiniz. Carnispeed önerebilirim. Onun yerine hem multivitamin hem amino asitler ile yağ yakımını hızlandıran mutavit alabilirsiniz.
Hocam çok teşekkürler dediklerinizi uygulayacağım allah razı olsun hepinizden

Yusuf Kürşat Akkuş

Eski Forumcu
Kurucu Üye
Bundan dolayı kuş ölmez dişi ise 3 ihtimal var ya yumurta ya kuşta yağlanma ya da yağ bezesi erkek ise yağlanma ya da yağ bezesi. Sizinki erkek olduğuna göre yağlanmadır

Aylinn

Yeni Üye
Bundan dolayı kuş ölmez dişi ise 3 ihtimal var ya yumurta ya kuşta yağlanma ya da yağ bezesi erkek ise yağlanma ya da yağ bezesi. Sizinki erkek olduğuna göre yağlanmadır
Tamamdır hocam bol bol uçuracağım ve sebze vereceğim çok teşekkürler içimi rahatlattınız hepiniz

Aylinn

Yeni Üye
Merhaba kuşumdaki yağlanma hala geçmedi bulunduğumuz şehirde anlayan veteriner yok ağustos başında istanbula gideceğiz kuşum sağlıklı fakat arada tüneğine bir iki damla kan geliyor o bölgeden çok üzülüyorum ağustos başına kadar bir sorun olur mu orada götüreceğiz veternere

Üst Alt