• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Sultan Papağanımın sesinde sıkıntı var

Eozbey

Çaylak Üye
Herkese selam. Benim 6 aylık bir sultan papağanım var. Alalı yaklaşık 3 hafta civarı oldu. Yemesi içmesi gayet iyi. Fakat sesinde bir sıkıntı var. Ötmeye çalışıyor ötemiyor. Satın aldığımız petshop a götürdük orada ötmeye başladı adam bir sıkıntı yok dedi. Avi-vit diye bir ilaç verdi. Ama eve getirdik yine sesi çıkmıyor. Sizce neyi var? Cevaplarsanız sevinirim.

Sehmus BAKIR

Emektar Üye
Yetkili Kurucu
Üretici
Merhaba avi-vit ilaç değildir sadece vitamin katkısidir ayrıca kuşunuzun kısa bir videosunu buraya ekleyin biz bir bakıp yorum yapalım.diski sulu mu?kendini kabartıyor mu? hırıltı var mı?bu soruları cevaplarsanız sevinirim

Eozbey

Çaylak Üye
Ses çıkartırken 'curk' 'cırk' gibi bir ses çıkarıyor. Kabızlığı vardı. Zeytinyağı verdikten sonra geçti. Şuan dışkısı sulu. Kendini arada bir kabartıyor. Dediğim sesi çıkarırken de kafasını öne itiyor. Video yükledim fakat uzantı desteklenmiyor dedi.

Dışkısı resimde görüldüğü şekilde. Zeytinyağı vermiştik ondan böyle diye düşünüyorum.

Ekli dosyalar

Sehmus BAKIR

Emektar Üye
Yetkili Kurucu
Üretici
Ses çıkartırken 'curk' 'cırk' gibi bir ses çıkarıyor. Kabızlığı vardı. Zeytinyağı verdikten sonra geçti. Şuan dışkısı sulu. Kendini arada bir kabartıyor. Dediğim sesi çıkarırken de kafasını öne itiyor. Video yükledim fakat uzantı desteklenmiyor dedi.

Dışkısı resimde görüldüğü şekilde. Zeytinyağı vermiştik ondan böyle diye düşünüyorum.
Kusunuzda solunum rahatsızlığı var bunun için ilk olarak avı astım alip bir hafta verin ve vitamin birde daldari iyileşme olmazsa daha etkili bir ilaç öneririz

Eozbey

Çaylak Üye
İlacın tam ismi avi-ast mı? Avi-astım mı?

Eozbey

Çaylak Üye
Abi rica etsem Instagram ına bakabilir misin videoyu gönderdim

Sehmus BAKIR

Emektar Üye
Yetkili Kurucu
Üretici
Burdan eklermisin kardeşim diğer arkadaşlar da baksın beraber yorumlayalim

Sehmus BAKIR

Emektar Üye
Yetkili Kurucu
Üretici
Kuşa baytril veya Taylan kullanmanız şart çünkü hırıltı çok ilerlemiş bu ilaçları internet üzerinden bulmaya çalışın veya kanatlı uzmanına götürün geçmiş olsun

Haticemert18

Çaylak Üye
Pethshop dan 6 aylık sultan papagani sahiplendim erkek demişlerdi emin değiliz cinsiyetinden .kuşum yaklaşık 1 buçuk aydır otemiyor önceden ötüyordu simdi sesi çıkmıyor ötmeye çalışıyor ama Kısık çıkıyor, yemesinde icmesinde bi sorun her sey normal duruyor .sesi neden kısık olabilir

Ronay Ayk

Emektar Üye
Yetkili Kurucu
Mubiş Uzmanı
Yeni konu aç tıklayıp kategori seçip konu açıp konu içinde dosya seç butonuna tıklayıp foto eklerseniz daha net yorumlar yapabiliriz.

Üst Alt