• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Acil! Sultan papağanım yamuldu

Zeus123

Yeni Üye
Merhabalar sultan papağanım bu aksam durup dururken dalından düştü ve kafası yamuldu sağa doğru ve sağ ayagını kendine çekti şu an yan bir şekilde duruyor. Nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama devriliyor ve kafasını dik tutamıyor. Aslında bir sorunu yoktu birden bire oldu. Veterineri aradık ve böyle bir vaka görmediğini sabaha getirmemizi söyledi. Ama şu an bir şey olmasından korkuyorum. Nöbet gibi ama nöbet değil, felç gibi ama felç değil. Kas spazmı mı acaba diye düşünüyorum. Ne yapmamız lazım bilginiz varsa bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.Ekli dosyayı görüntüle 4010

Zeus123

Yeni Üye
Sürekli kafası da dönüyor daha iyi mi daha kötü mü oluyor bilmiyorum

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba öncelikle ailemize hoşgeldiniz..
Boynunu zedelemis olabilir.. bu yüzden kanatlı uzmanına götürün sinirleri gevşetecek bitkisel bir ilac versin ve ayrıca az besleniyor olduğu için elle besleme yapmanız gerekiyor.. petshoptan besleme maması ve aparatı temin edebilirsiniz

Zeus123

Yeni Üye
Merhaba öncelikle ailemize hoşgeldiniz..
Boynunu zedelemis olabilir.. bu yüzden kanatlı uzmanına götürün sinirleri gevşetecek bitkisel bir ilac versin ve ayrıca az besleniyor olduğu için elle besleme yapmanız gerekiyor.. petshoptan besleme maması ve aparatı temin edebilirsiniz
Dün gece c vitamini ve d vitamini eritip azıcık verdim, masaj yaptım kendimce, sonra havluya bol olacak şekilde sarıp kafesinin içine koydum kafesini de sardım karanlık olsun diye. Sabah karşı canlandı boynu ayağı düzeldi. Dalların üstünde duruyor, sadece çok yorgun görünüyor. Yemeği yiyor suyunu içiyor. Güzel ötüyor dengesini sağlıyor dediğim gibi sadece yorgun görünüyor. Etrafımızda uzman kişiler olmadığı için götüremedim ama vitamin takviyesine devam edeceğim sanırım. Başka öneriniz var mıdır?

Eylül

Yasaklı
Kafesin üzerini örtmüşsünüz sanırım. Örtmeyin çünkü kuş korkabilir. Onlar uyuyorlar zaten normalde de.

Yusuf Kürşat Akkuş

Eski Forumcu
Kurucu Üye
Geçmiş olsun son durumu nasıl üzüldüm haline inşaallah iyileşir

Zeus123

Yeni Üye
Geçmiş olsun son durumu nasıl üzüldüm haline inşaallah iyileşir
Gerçekten çok korktum ilk başta. 4 5 saat boyunca düzelmedi yukarıda bahsettiğim işlemleri yapınca kendini toplarladı. Şimdi sabah melox adlı ilacı öğle avisol-b akşam vitamin d3(devit-3) takviyesine başladım. 5 veya 7 gün boyunca (durumuna göre) 1 er damla vereceğim. Bunu YouTube videosundan kuş yetiştiricisi tarafından öğrenip, bilgisi olan birine danışarak uyguluyorum. İlaç ve vitaminlerin içeriği de duruma uygun. Umarım daha da toplarlar ve kimsenin başına gelmez. İlginiz için teşekkürler :)

Son düzenleme:

Eylül

Yasaklı
Yine herhangi bir aksaklık veya sormak istediğiniz birşey varsa konu açabilirsiniz 😊 Geçmiş olsun

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Gerçekten çok korktum ilk başta. 4 5 saat boyunca düzelmedi yukarıda bahsettiğim işlemleri yapınca kendini toplarladı. Şimdi sabah melox adlı ilacı öğle avisol-b akşam vitamin d3(devit-3) takviyesine başladım. 5 veya 7 gün boyunca (durumuna göre) 1 er damla vereceğim. Bunu YouTube videosundan kuş yetiştiricisi tarafından öğrenip, bilgisi olan birine danışarak uyguluyorum. İlaç ve vitaminlerin içeriği de duruma uygun. Umarım daha da toplarlar ve kimsenin başına gelmez. İlginiz için teşekkürler :)
Melox ilacın resmini görebilir miyim? içeriğini merak ettim 😊

Zeus123

Yeni Üye
Melox ilacın resmini görebilir miyim? içeriğini merak ettim 😊
Söylenen ilaç bunun serum halindeki şekliydi fakat o artık eczanelerde satılmadığı için, bir kaç yere de teyit ettirerek, içerik ve etken maddeleri aynı olduğu için bunu kullanmamız gerektiğini söylediler 😊 ve üstte bahsetmeyi unutmuşum bunu 3 4 gün boyunca kullanacaz