• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Sultan papaganim topalliyor

Edanurg

Yeni Üye
Aksam birseyi yoktu sabah fark ettim ki topalliyor o ayagini basamiyor surekli kivirip duruyor bastigi zaman topalliyor tunegi felan kavramiyor kancyara vs birsey yok ustune hic basmiyor degil basiyor ama gagasinin ustune dusuyor hemsn destek aliyor incin mismidir kiril mismidir yardimci olabilir misiniz ? :/

Şimal Kuş

Eski Forumcu
Elinize alıp kontrol edin eğer tepki yoksa kırılmıştır

Edanurg

Yeni Üye
Baktim yok hareket ettirebiliyor sadece ustune basamiyor surekli karnina cekiyor yururken topalliyor

Şimal Kuş

Eski Forumcu
Herhangi bir şişlik var mı ayakta bacakta veya renk değişimi var mı? İsterseniz fotoğraf ekleyin daha sağlıklı olur yorumlar

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Moderator
Kıdemli Üye
Tül varsa çıkarın kullanmayın onerilmez

Ensbgci

Aktif Üye
Viddeo atamadim ama bu sekilde
Pek birşey görünmüyor genelde uyurken tek ayaklarını öyle yaparlar dinlenme amaçlı yürürken topalliyor olması enteresan şişlik falanda göremedim ben ayakta, çok tedirgin oluyorsanız bir veteriner hekime götürün içiniz rahat etsin.

Edanurg

Yeni Üye
Cevaplariniz icin tesekkur ederim. Evet normalde uyurken ayagini oyle yaptigini biliyorum ama bu baya topalliyor, oyle yapacagim insallah bir sey yoktur

Şehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Ayağını sürekli havada tutuyorsa kırık vardır yani kavramiyorsa boşta sallanıyor ise kırıktır eğer imkanınız varsa kanatlı uzmanına götürün eğer imkanınız yoksa tunekleri çıkarın ve alt tabana hamster talaşı koyun bir süre elle besleme yaparak destek verin ayağını koymaya başladığında hafifçe teramiycn deri melhemi ile masaj yapın düzelir