• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Sultan Papağanım Garip Duruyor

articulatio

Yeni Üye
Merhabalar sultan papağanımın duruşu dikkatimi çekiyor bir iki haftadır. Sanki bir rahatsızlığı var gibi. Kuyruk ile gövdenin bağlandığı kısım bükük gibi. İshali vardı geçen hafta boyu avidiar kullandım düzeldi. Ötüyor bir sıkıntı yok o konuda. Aşırı hareketli değil bu ara ama sanırım tüy dökecek onunla alakalı, kaşınıyor sık sık kendi kendine. Bir sıkıntı var mıdır acaba kuyruk kısmında bilenler bakabilir mi? Veterine de götürmek istemiyorum pek anlamıyorlar kuşlardan, bir de fırsatçı veterinerler çok maalesef.Ekli dosyayı görüntüle 3695Ekli dosyayı görüntüle 3696

articulatio

Yeni Üye
Kuşum tek başına yaşıyor kafeste, başka kafeste muhabbet kuşu var yanında sadece. Erkek olduğunu düşünüyorum, yavruyken kanat altları benekliydi hep sonra büyürken gitti hepsi.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba öncelikle ailemize hoşgeldiniz 😊
Duruşu hasta ve biraz zayıf kaldığından kuşunuzda dışkıdan anladığım kadarıyla bir tür bağırsak paraziti yani virüsü var bu yüzden kanatlı uzmanı öneririm..eğer götürecek durumunuz yoksa bir ilaç var ama reçetesiz vermiyorlar yazdirmaniz gerekiyor bide Diyazm 256 temin ediniz..eğer eczacı tanıdığınız varsa ilacı alırım diyorsanız bana özelden ulaşın yardımcı olurum tekrar geçmiş olsun 🙏

articulatio

Yeni Üye
Merhabalar bugün veterinere götürdüm. Doktor baktı iyice bir sıkıntı görünmüyor, parazit olduğunu dışkıya veya kuşa direkt bakıp anlayamayız dedi. Taze dışkıyı mikroskop ile incelemesi gerekirmiş. İshali yeni atlatmasına ve biraz strese girmiş olmasına bağladı duruşunu. Gözlemlemeye devam etmemi eğer düzelmezse röntgen çekebileceğimizi söyledi. İç dış parazit uygulaması altı ayda bir yapılmasını önerdi. Ben yaptırdım bugün kafasındaki uzun tüylerin arkasına kafasına hemen bir damla damlattı, altı ayda bir gerekliymiş bu. Damlanın kalanını da verdi altı ay sonra ben damlatabilirmişim. Bir de sürekli vitamin kullanmam gerekliymiş sağlığı açısından. Aminosol verdi her gün su değişimi yapıp kullanmamı söyledi. Bu arada vitaminler buzdolabında saklanmalı ve iki ay sonra atılmalıymış, bozuluyormuş. Bu şekilde iki ayı geçip kullanılan vitaminler ishale yol açabilirmiş.
Süreci yazdım ihtiyacı olan olursa diye, sizlere de teşekkür ederim. İçim rahat etmiş oldu veterine de gidince :)

Üst Alt