• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Sık sık yaşanan kusup yem çıkarma ve kusma hareketi

sevvalkinay

Yeni Üye
Merhabalar, erkek 1,5 yaşında muhabbet kuşum var. Adı Miko. Miko lu an tüy döneminde ve tüy dönemlerini çok ağır geçiriyor normalde çok hareketli yerinde durmayan bir kuş ama tüy dönemlerinde halsizleşiyor. Ek olarak bir de Miko ile dönem dönem yaşadığımız kusma problemi var. Genelde tüy dökme dönemlerine denk geliyor. Kustuğu zamanlarda yem de çıkarıyor ya da bazen sadece kabarıp kusma hareketi yapıyor. Ama mesela sabah çok iyiyken akşam böyle oluyor sonraki gün yine çok iyi. Kustuğu sırada kaka da çok yapmıyor. Yani sanki çok yemiş de onu çıkarıyor gibi. Kusmukları taneli yemler oluyor hafif salyalı fotoğraf ekleyeceğim.

Küçükken bunun için veterinere gittik ama kanatlı veterineri değildi. Sadece baktı. Antibiyotik ve mantar ilacı yazdı kullanmadım. Bir kuşumuzu bu yüzden kaybettik çünkü. Takviye olarak Gervit, hexenbier ve Sedecol veriyorum dönüşümlü bir de probiyotik. Geçende dal darıdan çok yedi ondan oldu diye düşündüm. Ama bu sabah yine aynı durumda😢
Yardımcı olursanız sevinirim😊

sevvalkinay

Yeni Üye
Bu sabahki hali: Streamable Video

Bu da şimdiki hali: Streamable Video

Kakasını da ekledim şu an iyi gibi. Miko da şu an ötmeye başladı kusma hareketi de durdu mesela.

Ekli dosyalar

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Üretici
Sanki video isteyeceğimi anlamışsıniz 😊 miko biraz Hasta onun tedaviye ihtiyacı var imkânıniz varsa onu kanatlı uzmanina götürün nerede ikamet ediyorsunuz bu konuda yardımcı olalım

sevvalkinay

Yeni Üye
Antalya'da yaşıyorum bugüne kadar bir yer bulamadım maalesef😢 Miko ara ara hep böyle oluyor ve sonra düzeliyor acaba tüy döneminde normal mi diye düşünmeye başladım onun için, şu an kur yapıyor mesela😀

sevvalkinay

Yeni Üye
Antalyada hayvan hastanesi var orda iyi bir kanatlı uzmanı olduğunu duymuştum bilginize
Araştırayım bir tekrar. Teşekkür ederim😊

İçme suyu veriyorsunuz değil mi
Biz arıtma suyu içiyoruz kuşlara içme suyu alıyorum ayrı ama o bitince bazen arıtmadan koyuyorum ondan mı olmuştur ki😢

Durumu nasıl? Herhangi bir yere götürdünüz mü?
Bir yere götürmedim çünkü sabah öyle olduktan sonra gün içinde çok daha iyiydi. Öttü uçtu kur yapıyordu falan. Kanatlı uzmanı olmazsa pek anlamıyorlar maalesef.

Sude W.

Eski Forumcu
Moderator
Teknik Ekip
Araştırayım bir tekrar. Teşekkür ederim😊

Biz arıtma suyu içiyoruz kuşlara içme suyu alıyorum ayrı ama o bitince bazen arıtmadan koyuyorum ondan mı olmuştur ki😢

Bir yere götürmedim çünkü sabah öyle olduktan sonra gün içinde çok daha iyiydi. Öttü uçtu kur yapıyordu falan. Kanatlı uzmanı olmazsa pek anlamıyorlar maalesef.
Yok arıtmadan sıkıntı olmaz, arıtılmamış su sıkıntı ama 🙏