• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Sevda papağanı

Emr.kdmr

Yeni Üye
Merhabalar benim iki tane sevda papağanım var bir süredir yuva hazırlığı yapıyorlar fakat şöyle bir durum var yuvanın içerisine bir şeyler koymuyorlardı pamuk iplik saman kağıdı papirus kapıdı gibi şeyler koymama rağmen taşımıyorlardı yuvaya. Bir arkadaşım yuvaya hamster kumu koy seviyorlar dedi ve bende hamster kumu( talaş) koydum gayet beğendiler sonrasında kafes içerisindeki iplikleri taşıyorlardı bugün baktım ipliklerin neredeyse yarısını geri çıkartmışlar. Dişi diye aldığım kuş devamlı yuva içerisinde bir tıkırdama felan yapmıyor yuva kapısından uzatıyor öylece kalıyor. Kafes içerisinde de devamlı erkekten uzak duruyor, erkek devamlı çiftleşmeye çalıştığı için kaçıyor. 2.5-3 aydır aynı kafesteler dişiyi ilk aldığım zaman bir ay boyunca ayrı kafestelerdi. Yuvalıkta şöyle aşağı yukarı 2 haftadır takılı. Yuvalığı taktığımdan beri daha yemleştiklerini görmedim çnceden yemleşiyorlardı. Görüşleriniz nedir tavsiylerinizi bekliyorum. Biraz uzun oldu kusura bakmayın😅

Ronay Ayk.

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Editör
Üretim sabır işidir.Kuşlarınız hazırlıkta gibi ama bir foto vb koyun daha net yorum yapalım.

Şehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Kuşların kısa bir videosunu paylaşın bakalım

Üst Alt