• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Salıncak Hakkında

EsnAlex

Yeni Üye
Merhaba, bugün Mavişe fotoğraftakine benzer bir salıncak aldım. Fakat binmiyor ve sarkan zincirlerini gagalıyor. Sebebi ne olabilir ve salıncağa nasıl alıştırabilirim?

Ekli dosyalar

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Merhaba, bugün Mavişe fotoğraftakine benzer bir salıncak aldım. Fakat binmiyor ve sarkan zincirlerini gagalıyor. Sebebi ne olabilir ve salıncağa nasıl alıştırabilirim?
Merhaba , ilk gün alışamamış olabilir , salıncak kafesin en ortasında asılı olsun , maalesef benimde başıma geldi bunun tünekli sabit olanını aldım ve kuşlarımın hiçbiri sevmedi , korktular, kaçtılar para çöp oldu , 1 hafta kadar deneyiniz hiç çıkmazsa maalesef korkuyordur

Fidan.

Aktif Üye
Bende ilk muhabbet kuşu sahiplendigimde erkek kuşu kafese koyduğumuzda salıncak takılıydı erkek kuş hemen salıncağa bindi ve hiç inmedi bizde kafesi keşetsin diye çıkardık sonra geri takınca dişide istedi ama erkek vermek istemediği için sürekli kafeste bir kavga kopuyordu sonra ikinci salıncağı aldık bu sefer teker teker bineceklerine yine 1 salıncak için kavga ediyorlardı 😅 yani onların karakterlerine bağlı bazıları seviyorlar bazıları sevmiyorlar bizim dişi kipuş normalde hiç binmezdi oda erkekten görüp binmek istiyordu 🙃

Fidan.

Aktif Üye
Zaten erkek kuşum öldüğünde ondan kalan tek şey en sevdiği salıncaktı onunda ondan hatıra olarak saklıyorum 😔

Zeus

Müdavim
Bizim çocuk ne salıncak ne merdiven sevmedi mesela 😅 asla da sevecek gibi durmuyor. Karakteristik bir şey bence 😊 bir kaç gün deneyin severse ne ala sevmezse çıkarırsınız.

EsnAlex

Yeni Üye
Normalde tahtadan salıncağı vardı ondan hiç inmiyordu hep onda uyuyordu. Ama bu yeni salıncak acaba hamak gibi olduğundan korkutuyor mu bilemedim

Zeus

Müdavim
Belki bu salıncak çok dengeli durmuyor gibiyse tedirgin olmuş olabilir. Sonuçta tahta diyorsunuz ama bu zincirli. Bir de alıştıkları şeylere karşı takıntılı oluyor hayvanlar 😊

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Belki bu salıncak çok dengeli durmuyor gibiyse tedirgin olmuş olabilir. Sonuçta tahta diyorsunuz ama bu zincirli. Bir de alıştıkları şeylere karşı takıntılı oluyor hayvanlar 😊
Hocam güvenmeme sebeplerinden birkaçı ise hem desenli olması hemde yumuşak olmasından, bunun üçgen tahta tünekli olanı yani mamaistte de olan modellerden gibisinden kullandım çok seviyorlar ama resimli şeylerden korkuyor🤣

Zeus

Müdavim
Hocam güvenmeme sebeplerinden birkaçı ise hem desenli olması hemde yumuşak olmasından, bunun üçgen tahta tünekli olanı yani mamaistte de olan modellerden gibisinden kullandım çok seviyorlar ama resimli şeylerden korkuyor🤣
Ben kendim yapmıştım aslında tünekli makromeli falan ama kendi isteğiyle asla binmedi, biz bindirsek de dengedeyim hissini sağlayamadı ve 20-30 saniye sonra kaçtı. Yeni çekmemişim eski hali var. Merdiveni de kendimiz yaptık ama siftahı yok 🤣 bizimki sevmiyor

Ekli dosyalar

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Ben kendim yapmıştım aslında tünekli makromeli falan ama kendi isteğiyle asla binmedi, biz bindirsek de dengedeyim hissini sağlayamadı ve 20-30 saniye sonra kaçtı. Yeni çekmemişim eski hali var. Merdiveni de kendimiz yaptık ama siftahı yok 🤣 bizimki sevmiyor
Hocam eğer gayet iyice sabitlendiyse beğenmesi lazım ama kuşunuz moderniteyi reddetmiş 🤣