• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Tanıtım Röhnfried Gerwit W İncelemesi

K

Kaan Omurtak

Yasaklı
Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda Gerwit W’yi tanıtacağım. Olumlu olumsuz yönlerine değineceğim.

Öncelikle biraz markayı tanıtayım. Röhnfried isimli markamızın menşei Almanya’dır. Avrupa’lı bir ürün de genellikle kaliteli oluyor. Röhnfried da bu alanda kendini kanıtlamış çok büyük bir markadır. Bir sürü farklı çeşit ürünü de vardır. Vitamininden tut karaciğer düzenleyicisine, oradan tut yağ yakıcısına kadar envai çeşit ürünü var. Hepsi de birbirinden güzel maşallah. Set olarak almak lazım. :p Marka iyi marka, çok güzel marka. Aşırı kaliteli. Kesinlikle güvenebilirsiniz bütün ürünlerine. Neyse ürüne dönelim.

Ürünümüzün adı Gerwit W Multivitamin. Ürün orijinal olarak 1 litrelik ambalajlarda satılıyor. 1 litre bana çok tabi ki. Ben de bölünmüş olarak satın aldım. N11 üzerinden 50 mL’lik olarak 35 TL’ye satın aldım. Fiyatı da oldukça uygun. 50 mililitre de uzun süre gider bana. Ürün bana küçük, sağlam bantlanmış bir karton kutuda geldi.

Ürün hakkındaki ilk izlenimlerim olumlu oldu. 100 mililitre suluğa 8 damla olarak kullandım. Kokusu da oldukça yoğundu. İlaç gibi kokuyordu adeta. Kokan şeyler kaliteli oluyor ama.
Neyse suluğa uygulamayı yaptım ve 3-4 saat içinde etkisini gösterdi. Kuşlara enerji geldi, şakır şakır ötmeye başladılar. Yerlerinde duramamaya başladılar. Enerji patlaması yaşadılar adeta. Bu kısa süredeki etkisiydi.
Vitamini aldığım sıralar kuşlarım tüyde idi. Haftada 2 gün kullanmaya başladım. 3 hafta gibi bir zamanda kuşlarımın tüy parlaklığı maksimuma ulaştı. Pasparlak oldu tüyleri. İçeriğindeki B7 vitamini yani Biotin kuşlar için bildiğiniz üzere çok faydalıdır. Bunun yanında havuç, yumurta ve yulaf verdim. Mayalı su tarifi de uyguladım. Maya da iyi bir B complex’tir.
Vitaminin içeriğini paylaşırsam:

A vitamini 1.000.000 IU,
C vitamini 1000 mg,
D3 vitamini 170.000 IU,
E vitamini 2000 mg,
K3 vitamini 500 mg,
B1 vitamini 220mg,
B2 vitamini 1000mg,
B3 vitamini 1500mg,
B4 vitamini 20.000 mg,
B5 vitamini 636 mg,
B6 vitamini 200mg,
B7 vitamini (biotin) 1000μg,
B8 vitamini 500 mg,
B9 vitamini 4 mg,
B12 vitamini 1000 μg,

L-karnitin 42 mg,
Betain 4.000 mg,

Su,
Sorbitol,
Disodyum fosfat.

Yukarıdaki gibidir. İçeriğinde çokça B vitamini var. Tüy dönemi için çok uygun. Yani ekstradan bir B vitaminine ihtiyaç duymuyorsunuz. Bunun dışında A, C, K3 ve D3 vitaminleri de bulunmakta. Bir de L-karnitin ve betain yani aminoasit içermekte. Ayrıca fosfat ve bir tür şeker olan sorbitol bulunmakta. Bu da kuşa enerji veriyor tabi. İçeriği bana göre yeterlidir. İyidir. Ama daha da geliştirilebilir tabi ki.

Olumlu yanlarını yazdım, olumsuz yanlarına da değineyim ama. Bana göre içerik bakımından bir multivitamin olarak çok çok iyi değil. Ha, ama eğer derseniz ki B vitamini olur mu? Olur, çok da güzel olur. B vitamini olarak kullanılacaksa muhteşem, multivitamin olarak kullanılacaksa çok iyi bir ürün diyebilirim. Özellikle tüy zamanlarında kuşa çok faydası dokunuyor.
İçerik olarak biraz eksik dedim. Daha da açayım konuyu. İçine biraz aminoasit eklenebilir, bunun dışında çinko, fosfor, iyot gibi eklemeler olabilir. Mineral eksiği var yani. Kalsiyum falan da olsa çok güzel olur. Bu yönden Opti Breed bana göre kusursuzdur. Ama bir de şöyle düşünmek lazım: Opti Breed piyasanın çok üstünde bir içeriğe sahip, piyasadaki vitaminleri Opti Breed ile kıyaslamak da biraz saçma geliyor bana. Ama her haliyle çok kaliteli bir vitamindir Gerwit W. Her daim kullanabilirsiniz.

Özete gelirsem, tek cümleyle şunu söyleyebilirim: Ürün çok kaliteli, standardın üstünde bir içeriğe sahip ama öyle “Piyasanın en iyisi, kusursuz, vitamine gel vitamine, yok böyle bir vitamin” denecek ve çok abartılacak bir ürün değil. Ama kaliteli tabi ki. Öneririm. Ancak birinci önceliğiniz “Opti Breed” olsun. Opti Breed bulamazsanız Gerwit çok iyi bir alternatiftir.

Huzurlu, sağlıklı günler dileklerimle.

Ekli dosyayı görüntüle 968