• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Tanıtım Röhnfried Entrobac Probiyotik İncelemesi

• Konbuyu başlatan Kaan Omurtak
  • Başlangıç tarihi
K

Kaan Omurtak

Yasaklı
Merhaba arkadaşlar. Bu konumda sizlere Röhnfried’ın Entrobac probiyotiğini tanıtacağım.
Öncelikle bu probiyotiğin çok kaliteli olduğunu söyleyeyim. Öneririm. Dışkıları çok güzel toparlıyor, hastalık sonrası bağırsak florasını düzenlemek için de birebir ürün.

Sizlerle içeriği de paylaşayım.

Röhnfried Entrobac Probiyotik

İçerik:

A vitamini 225,000 IU,
E vitamini 600mg,
K3 vitamini 40mg,
B1 vitamini 470mg,
B2 vitamini 1,800mg,
B3 vitamini 1,000mg,
B5 vitamini 1,000mg
B6 vitamini 470mg,
B7 vitamini (biotin) 1,500µg,
B12 vitamini 2,500ug,

Bacillus subtilis 20 × 10 10 CFU,

Dekstroz,
Sodyum askorbat 11,000mg,
Maltodekstrin,
Maya % 5.

İçeriği biraz açıklamak istiyorum. Bildiğimiz üzere bir probiyotik için en önemli olan unsur içerdiği bakterilerdir. Bu probiyotikte neredeyse her probiyotikte bulununan ve çok faydalı olan “bacillus subtilis” bakterisi bulunuyor. Ayrıca içerisinde maya da bulunuyor. Maya da bir tür prebiyotiktir. İçeriğine maya olarak yazılmış, detaylı bilgi verilmemiş ama ben muhtemelen bunun bira mayası yani “Saccharomyces Cerevisiae” olduğunu düşünüyorum. Ama tam emin değilim çünkü maya başlığı altında toplanan çok fazla bakteri türü var. Ama hangisi olursa olsun yararlı bir bakteridir sonuçta. Genel olarak bakteri çeşitliliği iyidir diyebilirim, bakteri miktarları da güzel ama geliştirilebilir elbette. Piyasada daha geniş kapsamlı ürünler mevcuttur.

Bu ürünün bir diğer özelliği ise vitaminler, mineraller ve elektrolit içermesidir. Yukarıda görüldüğü üzere içinde A, E ve K3 vitaminleri de bulunmakta. Ayrıca büyük bir oranda da B vitamini içeriyor. Bunların dışında “dekstroz” yani elektrolit ve sodyum askorbat yani bir çeşit mineral içermekte. Maltodekstrin’in ise ne olduğu hakkında bir fikrim yok. Bir çeşit karbonhidrat olarak adlandırılmış ama detaylı bilgi bulamadım.

Genel olarak güzel bir ürün, kullanılabilir. Dışkıları güzel topluyor, içerdiği vitamin ve dekstrozdan dolayı kuşlara enerji de veriyor. Öneririm ama daha iyi ürünler de var piyasada.

Kullanım olarak ise haftada 1 kez vermenizi öneririm. İçinde vitamin de bulunduğu için haftada 2 defa vermek biraz fazla kaçabilir. Haftada 1 multivitamin, 1 kere de probiyotik verirseniz uygun olabilir.

Toz olarak satılan bir ürün. Kötü bir kokusu var. Ürünün kokusu tuhaf gelirse “Acaba bozuk mu?” gibi bir düşünceye kapılabilirsiniz ama maalesef kokusu böyle.

Yarım dolu suluğa bir mercimek tanesi kadar ekleyebilirsiniz.

Şuraya da fotoğrafını bırakıyorum. Ürün hakkında sormak istedikleriniz olursa sorabilirsiniz.
4FD2C6B5-5B90-4A5F-97B2-53988685E48B.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Ürünü sen kullanıyor musun kardeşim? Kullandığın günden sonraki dışkı resmini bizimle paylaşır mısın

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
En küçük yavru 15 günlük olduktan yeme düşene kadar verme sıkıntı olmaz inşallah kardeşim