• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Acil! Petshoptan yeni kuş aldım 6 aylık denildi. Sizce doğru mu?

Kartal

Yeni Üye
Kuşunuz erkek ama yaşı olarak bişey diyemem ısırması normal alışması lazım acele etmeyin ve öncelikle kafesin altındaki kağıt kuşunuz için müthiş zararlı üstünde kalemle yazılmış yazılar var kimyasal içerir eğer kemirirse zehirlenebilir

Marbling

Yeni Üye
İnşallah zamanla alışır. Ben bunu bilmiyordum. Peki kağıt yerine ne konulabilir?

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Beyaz havlu kağıt ya da mısır granülü koyabilirsiniz ama ızgara olsa daha sağlıklı olur. Ayaklarının dışkı ile teması az olur ızgara olursa. :)

Marbling

Yeni Üye
Izgarası var ben en iyisi hiçbirşey koymasam daha iyi olacak 😊 peki küçük veya büyük olduğuyla alakalı yorum yapabilecek yok mu? Küçük diye aldım ama eminde olamıyorum

Furkanmurat

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Kanadını açıp uzun Tüleklerinin resmini atarsan anlayabilirim. Kardeşim yalnız net çek lutino beyaz olduğu için ayırt etmesi zor oluyor

Marbling

Yeni Üye
Ya kanatlarını açmam imkansız çünkü çok fena ısırıyor. Korkuyorum yaklaşmaya 😂 ben daha net çekip atıyım ozaman

Tuğçe G.

Eski Forumcu
Moderatör
Çeviri Ekibi
Kıdemli Üye
Tahta tünek kullanırsanız iyi olur hem ayak sağlığını korur ve mantar oluşmaz

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Kur ötüşü var mı? Evet yaşı o civarda ama Furkan'ın dediği gibi açık kanat görerek net cinsiyet anlaşılmaktadır.iki kişi yapabilirsiniz sanırım kafayı tutarak 😊

Berk

Paylaşımcı
Izgarası var ben en iyisi hiçbirşey koymasam daha iyi olacak 😊 peki küçük veya büyük olduğuyla alakalı yorum yapabilecek yok mu? Küçük diye aldım ama eminde olamıyorum
Bence en iyisi kedi kumu koymanız olur hem koku ypmaz hem de zahmeti cok az olur

Marbling

Yeni Üye
@Şehmus BAKIR arada bir kur ötüşü oluyor. Ya sizlere birşey danışmak istiyorum. Bu kuşu alalı 5 gün kadar oluyor. Sanırım petshoptaki adam fazlasıyla korkutmuş ki çok yabani. Eli kafese değdirdiğim an deli divaneler gibi oradan oraya kaçıyor. Ben bununla napcam hiç bilmiyorum 🤦‍♀️ bir ara eşimin elini kıtladı ve fena kanattı. Sanki yedi bela hüsnü gibi korkuyoruz ondan. 😂 Sizce nasıl bir eğitim şekli uygulayabilirim bana nasıl alışır? Olumlu bir gelişmeside yanına gittiğimde güzel kelimeler söylüyorum dinliyor. Ama elimi kafesten içeriye soktuğum an kuşcağızımı sanki kesiyorlar o yüzden kaçıyormuş gibi. Lütfen bir taktik söyleyin arkadaşlar. 🙏

Marbling

Yeni Üye
@Şehmus BAKIR bu arada kafayı tutarak yapabilirsiniz dediniz ya vallahi yapamam o benden korktuğu gibi artık bende korkuyorum ondan 😂 kafasını da nasıl tutmam gerektiğini bilemediğim için inctirim vs. korkuyorum da

Üst Alt