• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Mutasyon bizim işimiz)))

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Anne ve baba bizim eşlememiz ve bizim yavruların yavrularıdir..4 renk verdi cinemon, grey,fallow, albino ama maalesef albino yavrumuzu daha bebekken kaybettik 😔 anne ve babayı merak etmeyin bu bir sır 😜

Ekli dosyalar

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim 😊 tabiki soyliycektim biz tüm bildiğimizi paylaşan bir aileyiz farkımız burda çok şükür..🙏
Yavruların dede pied nine cobalt
Baba albinodan gelme blue anne grey 👍
Neden 4 renk verdi onu da soyliyim kanında hem ino var hemde grey var bu yüzden grey fallow ve cinemon veriyor ben eslerken bilinçli esledim 😊

TheDante

Yeni Üye
Tam bir hazine şu çiftin genleri muazzam.

Konuyu fazla dağıtmadan bir soru sormak istiyorum. Mesela sadece şu baba albinodan gelme blue dedinizya.Diğer etmenler değişmeden mesela green olsa. Lutino vurma şansımız var mı bu tablo dahilinde.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Tam bir hazine şu çiftin genleri muazzam.

Konuyu fazla dağıtmadan bir soru sormak istiyorum. Mesela sadece şu baba albinodan gelme blue dedinizya.Diğer etmenler değişmeden mesela green olsa. Lutino vurma şansımız var mı bu tablo dahilinde.
Şunu anladım eğer erkek blu değilde green olsaydı ino kanı taşıdığı için lutino ile çalışılsa ino ağırlıkli yavrular ve green , blue daha az çıkardı..tabi önceki atasını bilmek daha iyi çalışmaya sebebiyettir😉

Serkhan79

Eski Forumcu
Üretici
muhabbet dışında başka türler de bakmamak için zor tutuyorum kendimi :)

Serkhan79

Eski Forumcu
Üretici
eywah, bu cümle beni daha da tetikleyebilir. o zaman yeri gelmişken papağan türlerinden hangisini tavsiye edersiniz? (ok yaydan şuan çıktı sanırım)

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Tabiki sevimli küçük canbazlar diyorum forpus papağanı 😊👍

Üst Alt