• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Yaşını sor! Muhabbet Kuşunun Yaşını Öğren!

Ronay Ayk.

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Editör
Muhabbet Kuşunun Yaşını Nasıl Anlarım

Muhabbet kuşları sahiplendikten sonra yavru mu , yetişkin mi olduğunu anlamak isteriz.Genelde kuş severler yavru bir kuş alıp yetiştirmek bağ kurmak ister.Bu sebepten dolayı muhabbet kuşu yaşı nasıl anlayabilecekleri hakkında araştırmalar yaparlar.Muhabbet kuşları ortalama 8-12 yaş arası yaşarlar.
Bu yaş aralıklarını ancak tahmin edebiliriz.Kesin bir yaş veya gün söylemek mümkün değildir.Kuşunuzun yaşını belirlemek için belirli dikkat edilmesi gereken yerler vardır.

Muhabbet kuşu yaşı göz irisleri , ayaklarının yapısı,kafa çizgileri , cere rengi şekli ,tüy yapısı ve tüy rengi vb dikkat ederek anlayabiliriz.Yavru muhabbet kuşunun başındaki çizgiler belirgindir. Erginde kaybolmuştur. Boynundaki yamalar küçüktür. Ayakları daha temiz, çatlaksız, pürüzsüz olur. Ayrıca göz çevresindeki beyaz halka yavrularda olmaz. Bazı mutasyonlarda ise göz halkası hiç oluşmaz. Eğer kuşunuz bilezikli ise bileziğine bakarak doğum yılını öğrenebilirsiniz .Daha detaylı bilgi için linke tıklayıp yazıyı okuyabilirsiniz.........Muhabbet kuşu yaşını anlamak.......

Sizler de Muhabbet Kuşunuzun Yaşını mı MERAK ediyorsunuz! Bu konu altından sorarak kuşunuzun yaşınız hemen öğrenebilirsiniz.

idk

Yeni Üye
acaba yaşı tahminen kaç aldığımız petshop bir yaşından büyük demişti
3EFD0AEF-BF6F-4923-A6B1-7B9072FE27AA.jpeg

Turkuaz

Yeni Üye
Dişi albino kırmızı göz satıcı yavru demişti kaç aylıktırIMG_20210519_151615.jpgIMG_20210519_151621.jpgIMG_20210519_151642.jpg

Serkhan79

Emektar
Moderator
Kıdemli Üye
Yaşı ve cinsiyeti ne acaba petshop en fazla 40 günlük dedi alalı 1 ay 20 gün falan oldu
merhaba.
burun üstü deliklerini daha net görebileceğimiz bir foto paylaşabilir misiniz? İlk fotoya göre dişi gibi geldi. Tahminen 2-3 aylık bir kuş.

Serkhan79

Emektar
Moderator
Kıdemli Üye
Merhaba.
Bu fotolara göre büyük olasılıkla erkek gibi geldi

Balımesra

Yeni Üye
Çok Teşekkürler. Peki göz irisi için birşey diyebilirmisiniz ben yavru diye aldım fakat gözü tamamen siyah mı bilemedim. Bu arada resmi çektiğim zaman gözü kızarmıştı 2 gün sonra geçti kendiliğinden.

Ekli dosyalar

Serkhan79

Emektar
Moderator
Kıdemli Üye
Çok Teşekkürler. Peki göz irisi için birşey diyebilirmisiniz ben yavru diye aldım fakat gözü tamamen siyah mı bilemedim. Bu arada resmi çektiğim zaman gözü kızarmıştı 2 gün sonra geçti kendiliğinden.
bu sorunuza üstadlar cevap verecektir.
Sağlıklı günler

Şehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Merhaba serkhan usta belirtmiş dişi ve 3 aylık civarında

Üst Alt