• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet Kuşumda tuhaf ses çıkarma

ikaradana

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, grupta yeniyim, kendimi bile tanıtmadım ama biraz acil bir durum var. Gaziantep'te yaşıyorum ama kuştan anlayan bir vet bulamadım henüz. Mesajına yazdığım arkadaşın yaşadığına çok benzer bir sorunumuz var.

8 yaşın içinde ve bugüne kadar hiç hastalık yaşamamış bir muhabbet kuşum var. Ancak son zamanlarda tuhaf bir ses çıkarıyor. Genel durumu iyi. Yemesi içmesi normal. Dışkısı normal. Bu sesi çıkarırken kuyrukta inip kalkma yok. Hareketli ve uçuyor. Ancak eskisi gibi ses çıkarmıyor. Başka kuşların sesini dinleyince sanki eskisi gibi ötüyor biraz ama sonra yine aynı sesler. Neredeyse sabaha kadar hep bu ses. 2 aydır uçarken de tuhaf bir ses çıkarmaya başlamıştı. Sanki martı gibi viyk viyk. Birkaç haftadır da sadece bu ses var. Normal ötme yok. Aşağıda videosu var. Ne önerirsiniz?

Ronay Ayk

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Editör
Aramıza hoş geldiniz.İnşallah sorunu çözünce kendinizi ve kuşunuzu o zaman tanıtırsınız...

@ikaradana Bir dışkı fotosu atar mısınız ? Nefes almada zorlanma olduğunu düşünüyor musunuz?

Sehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Merhaba öncelikle ailemize hoşgeldiniz.. kuşunuz ağrıdan dolayı bu sesi çıkarıyor eğer yanılmıyorsam böbrek ağrısı olması gerekiyor..eğer karaciğere etki olmuşsa dışkidan belli olur siz bir dışkı resmi yollayın durumuna bakalım.birde röntgen gerekiyor elbette Gaziantep de yapabilecek bir yer vardır diye düşünüyorum

Şimâl

Eski Forumcu
Moderator
Durumu nasıl?

Sevginaz Bayar

Yeni Üye
Benim kuşumda bu sesi bazenleri yapıyor bi hastalık deil mutluluk vb. gibi durumlarda veya rahatsız olduğunda bunu devamlı yapabiliyor meraklanma kuşunun sevdiği meyva vb. şeyleri ver kuşuna eğer devam ederse gözlemle 2 gün sonra tekrar video atarsın.

Üst Alt