• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet kuşumda solunum sıkıntısı

halelujah

Yeni Üye
Hastalık Belirtileri
dışkı koyulaşması, solunumda ses
Hastalık Belirti Tarihi
26 Şub 2021
Merhaba, muhabbet kuşumda 1 ay önce hızlı uçtuktan sonra fik fik gibi bir ses çıkmaya başladı ben hızlı uçtuğu için bu sesi çıkardığını düşündüm, sağlık sorunu olduğuna inanmak istemedim belkide. Bu sesi yem yerken çıkarmaya başladı ve dün de durduk yere sürekli “tık tık” sesi çıkarmaya başladı, şu an gece ve bu ses hiç durmuyor. Dışkısının rengi de koyulaştı. Pazartesi günü için veterinerden randevu aldım ancak pazartesiye kadar kuşuma iyi gelebilecek doğal bir yöntem var mıdır? Önerilerinizi çaresizce bekliyorum, şimdiden çok teşekkür ederim.

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Merhaba, muhabbet kuşumda 1 ay önce hızlı uçtuktan sonra fik fik gibi bir ses çıkmaya başladı ben hızlı uçtuğu için bu sesi çıkardığını düşündüm, sağlık sorunu olduğuna inanmak istemedim belkide. Bu sesi yem yerken çıkarmaya başladı ve dün de durduk yere sürekli “tık tık” sesi çıkarmaya başladı, şu an gece ve bu ses hiç durmuyor. Dışkısının rengi de koyulaştı. Pazartesi günü için veterinerden randevu aldım ancak pazartesiye kadar kuşuma iyi gelebilecek doğal bir yöntem var mıdır? Önerilerinizi çaresizce bekliyorum, şimdiden çok teşekkür ederim.
Merhaba geçmiş olsun dışkıların resmini ve yakalayabilirseniz o sesi çıkarırken kısa bir videosunu atabilir misiniz

halelujah

Yeni Üye
Merhaba geçmiş olsun dışkıların resmini ve yakalayabilirseniz o sesi çıkarırken kısa bir videosunu atabilir misiniz
merhaba, öncelikle teşekkür ederim geri dönüş yaptığınız için. Pazartesiyi bekleyemedim ve bugün veterinere götürdüm, o da kronik astımı olduğunu söyledi. Hafif bir antibiyotik ve aminoasit verdi ve ikisini karıştırıp suluğuna koymamı her gün düzenli değiştirmemi söyledi. 10 gün antibiyotiği kullanacakmışım, aminoasiti ise bitene kadar. Böyle bir başlangıç yapıldı şimdilik, ağır ilaçlar kullanmak istemedi veterinerim. Sizlerin de fikrine açığım, deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

ahmet1122

Yeni Üye
kullandığınız ilaçlar ve yöntemlerini tedavi bittiğinde durumu hakkında bizlerle bilgi paşlaşırsanız çok sevinirim. geçmiş olsun dileğiyle

Üst Alt