• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

    Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet Kuşum Kafeesinden Çıkmıyor

Ata A.

Çaylak Üye
Katılım
17 Eyl 2020
Mesajlar
1
Tepkime puanı
1
Puanları
1
Muhabbet kuşum 1.5 yaşında bir tandığımız bakamadığı için bize verdi ben de istiyordum zaten. Bizden korkmuyordu bir aynası vardı bie alışsın diye çıkarmıştı yerine başka bir oyuncak taktık. Onunla çok iyi zaman geçiriyor. Asıl sorun uçsun diye kapısını açmamıza rağmen çıkmaması. Aldığımız kişide hiç salmıyormuş bu arada. Bir kere açmıştık çıktı kafamıza omuzumuza kondu eğlendik ama bir daha çıkmadı. Ben de oyuncağını elime aldım oyuncağına geldi elimize korkmadaan geeliyor omuzumuza da konuyor ama hep oyuncağıyla ilgeliyor sizce yaptığım doğru mu yoksa yanlış mı yanlışsa ne yapmalıyım yardım eden herkese şimdiden teşekkürler
 

Ronay Ayk

Emektar Üye
Yetkili Kurucu
Mubiş Uzmanı
Katılım
20 Ağu 2018
Mesajlar
1,344
Tepkime puanı
336
Puanları
83
Yaş
27
Aslında dolaylı yoldan iyi bir durum , bence ilgisiz kalmış bir evcil kuş genelde bu sorunlar normal şöyle yapın oyuncağı ile çağırın sonra oyuncağı göstermeyin sonra istediğiniz şeyleri yaptımaya çalışın yaptıkça olumlu davranış olarak oyuncağını verin zamanla güveni öğrenir ve o hareketlerle oyuncağı bağdaştırır.Oyuncağı kafese koymayın dışarı çıkınca gösterin çıkınca oyuncağı verin sonra çekin elinizi uzatın ayağına doğru yavaşça çıkarsa oyuncağı verin zamanla alışma süreci tamamlandıkça oyuncağı çekin komple birde avuçlama zorlama yapıp korkutmayın.
 

Süleymano

Paylaşımcı Üye
Moderator
Katılım
6 Ocak 2019
Mesajlar
33
Tepkime puanı
47
Puanları
18
Yaş
24
Ronay abi gerekli açıklamaları yapmış ek olarak ayna kesinlikle tavsiye etmem. Evcilleştirmek istiyorsanız aynayı takmamanızı öneririm. Sağlıklı mubişler :)
 

Sehmus BAKIR

Emektar Üye
Yetkili Kurucu
Üretici
Katılım
20 Ağu 2018
Mesajlar
1,494
Tepkime puanı
184
Puanları
63
Yaş
37
Tüy zamanı olduğu için pek keyifleri olmaz vitamin ve yulsf verin bide yemesi için kum tüyden çıkınca sizlere daha çok keyif verecektir hayırlı olsun iyi bakacak birine geldiği için çok şanslı :) (y)
 
Üst Alt