• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet Kuşum Kabarık Duruyor, Halsiz Sebebi Nedir ?

Eylül

Yasaklı
Sanırım orada bir tane var kapsül tüy. Tüyde olduklarında sürekli uyukluyorlar

soma

Yeni Üye
Bir de hava sıcaksa banyo yaptırın
Daha önce kuruluk oldu karnında o kemik cikkin kaldı ilaç verdik ama o kemik düzelmedi
Şimdi.avidiare veriyoruz o zaman da böyle olmuştu
Onu keselim de vitamin mi baslayalim

soma

Yeni Üye
Muhabbet Kuşlarında Tüy Dökümü burada tüm ayrıntılar var ayrıca avidiar ilacı için de hiçbir fikrim yok maalesef
Avidiare kuruma hastalığı için vermisti
Suyuna damlatarak işte on gün kadar kullandık çok iyi geldi
Ama şimdi ise yaramadı sanki neyse ben size ve forumda bana yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim
Kolay gelsin
Hep sağlıkla kalalım

Eylül

Yasaklı
Bence @Taha abiden de cevap bekleyelim ona göre ilacı kesip kesmeyeceğinizi belirleriz. Çünkü işin uzmanı değilim, net cevap da yapamıyorum kusura bakmayın.

Taha

Eski Forumcu
Moderator
B vitamini yulaf dal darı falan verin. Bu dönemde huysuz olurlar enerjileri düşük olur. Kaşıntılar olur. Normal durum. Avidiar ishal için şuan vermenize gerek yok kesin

Şehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Güncel videosunu görebilir miyim?

Hasantimr42

Yeni Üye

Muhabbet Kuşum Tüyleri Kabarık Duruyor Neden ? Muhabbet Kuşum Halsiz Neden ?
Kuşum Yoksa Hastamı ? Ne Yapmalıyım ? Neden Böyle ?

-Yeni besleyen hobicilerin karşılaştığı ve telaş ettiği bir durumdur.Kuşu için telaşlanma başlar.
Çünkü bizim evlerimizin tüylü dostlarıdır.Çok sevilirler ve evimizin bir üyesi olurlar....

Muhabbet Kuşu neden tüylerini kabartır ?

Muhabbet kuşlarının tüyünü kabartmasının bir çok sebebi vardır.Bu sebepler ;

-Ortamın ısısının düşmesi; bu durumda ısılarını korumak için yaparlar tüylerini kabartıp , ısıyı içeride tutarlar.
-Muhabbet kuşunuz tüy döneminde olabilir; Tüy dönemi kuşlarınızın hassas olduğu ,
karın ağrısı dediğimiz dönemdir bu dönem halsizlik tüy kabarması görmemiz mümkündür.
-Muhabbet kuşunuzun ishal ,kusma vb gibi enfeksiyonel hastalıklara yakalandığında olabilir.

Ortam ısısı düşük değil ve tüy döneminde değilse , kuşunuzda iştahsızlıkta varsa enfeksiyon kapmıştır.
İlk yapmanız gereken dışkısına bakmak.Dışkı şeklinde değişim var mı ? çok mu sulu vb bakmanız daha sonra yeme ilgisine
ve kusma vb şeyler var mı ? iyi gözlemleniz gerekir.

Bu durumlar mevcutsa Muhabbet kuşu hastalıkları bölümümüze bakabilirsiniz.....

Hasantimr42

Yeni Üye
Benim muhabbet kuşu da kabarık ve sürekli uyuyor dışkısı ilk 2 gün siyah ve ishal gibi 3 gün normale dönmeye başladı başında da diken gibi kapsül tüyler var sorunu nedir

Tuğrul17

Yeni Üye
Öncelikle ailemize hoşgeldiniz :)
Kusunuzun dışkısına bakınca hasta olduğunu görüyorum.kabarma ve titreme soğuk algınlığı yani cereyanda kalmış belirtisidir.bu yüzden imkanınız varsa kanatlı uzmanına götürün eğer imkan yoksa internet üzerinden Taylan veya baytril bide bağışıklık için Diyazm 256 temin ediniz aldığınızda nasıl kullanacağınizi biz tarif ederiz..durumu acil bilginize

Üst Alt