• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet kuşum hasta mı?

Limonsmom

Yeni Üye
Hastalık Belirtileri
İshal, tüylerde dökülme
Hastalık Belirti Tarihi
18 Tem 2021
Merhaba,

Muhabbet kuşum son 2 gündür ishal gibi. Yem yemiyor, sadece dal darı yiyor. Bugün elimle yem yedirmeye çalıştım ama kabul etmedi. Ayrıca çok kaşınıyor ve tüylerini çekiyor: tüylerinde dökülme var. Dışkı fotoğrafını da ekliyorum. Bayram tatiline girdiğimiz için aradığım veterinerler 26'sına kadar kapalı olduklarını söylediler. O zamana kadar evde yapabileceğim bir şeyler önerir misiniz? Şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Kuşun resminide atar mısınız.

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Şuan takip edin. Dal darı yiyorsa sorun yok. Hiç birşey yemezse elle beslemek gerekebilir. Üstatlarda müsait olunca yorumda bulunacaktır

Limonsmom

Yeni Üye
Son dışkısı da böyle. Suyuna divitsol ekledim, ama su da içmiyor. Elle yem vermeye çalışıyorum. Biraz yiyip tekrar durgunlaşıyor. Evin içi çok sıcak onun etkisi var mı bilmiyorum. Vantilatör çalıştırmayı düşündüm ama çarpar diye korkuyorum

Ekli dosyalar

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Son dışkısı da böyle. Suyuna divitsol ekledim, ama su da içmiyor. Elle yem vermeye çalışıyorum. Biraz yiyip tekrar durgunlaşıyor. Evin içi çok sıcak onun etkisi var mı bilmiyorum. Vantilatör çalıştırmayı düşündüm ama çarpar diye korkuyorum
Vantilatör vs çalıştırmayın. Kuşlar hava akımlarına karşı çok hassas. Ben çok arada kaldım. Diğer üstatlarda inceleyince yardımcı olacaktır. Yem yemesinde ısrarcı olun.

Limonsmom

Yeni Üye
Güncelleme: kuşumda bugün itibariyle hapşırma da başladı. Hapşırmanın sebebi ne olabilir? Cereyanda kalmıyor, özellikle dikkat ediyorum soğuk almamasına. Aksine evin içi çok sıcak