• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet kuşum hasta mı yoksa yumurtlayacak mı?

Sezarya

Yeni Üye
Selam arkadaşlar 1 hafta önce kuş evi almıştım 2 kuşuma.Ondan sonra 3 gün önce dişi olan kuş sürekli içeri girmeye başladı ve yumurtlayacak mı diye düşünmeye başladık.Sonra internette yumurta sıkışması vs. gördüm ve gerçekten tedirgin oldum.Artık yumurtlayacak olduğuna eminim fakat biraz durgun gibi ve halsiz.Bunun yumurta sıkışmasından mı yoksa yumurtlayacağından mı olacağını kestiremiyorum.Birkaç fotoğrafını atacağım.Bilgili kişiler cevap verirse çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Sezarya

Yeni Üye
Dışkı da büyüme var mı ? Yıvada çok zaman geçiriyor mu ve kemiriyor yuvayı ?
Dışkıda gözle görülür bir büyüme var ve yuvaya girdiği zaman öğleden itibaren 5 6 saat kaldı yuvada çıktı yem yedi geri girdi.Uyuyacağı zaman geçti buraya ayrıca düne göre poposu büyük yumurta var.

Sezarya

Yeni Üye
Bir dışkı fotosu atar mısın ? Yap değilse yumurtadır.Tıkanma şuan olduğunu zannetmiyorum.

Yumurta olma ihtimali yüksek 5-6 gün içinde durum kesinleşir şuan bir problem yok eğer yumurtlama olmaz ise yazın bakalım soruna ...
Yukarıda attım şimdi

Sezarya

Yeni Üye
Bir dışkı fotosu atar mısın ? Yap değilse yumurtadır.Tıkanma şuan olduğunu zannetmiyorum.

Yumurta olma ihtimali yüksek 5-6 gün içinde durum kesinleşir şuan bir problem yok eğer yumurtlama olmaz ise yazın bakalım soruna ...
İlk yumurta olduğunu dışkısının büyüklüğünden anladım zaten yuvada yapmıyor dışarı çıkıp yapıyor tekrar giriyor.Ayrıca bugün kuluçkadaydı.

Süleymano

Aktif Üye
Emektar Üye
Poposunda yumurta var gibi gözüküyor diger belirtilerde anladigim kadariyla var. Hayirlisi ile 1 hafta 10 gun icinde yumurta gelir

Yusuf Kürşat Akkuş

Eski Forumcu
Kurucu Üye
Yumurta var gibi görünüyor rahatsız etmeyin inşaallah kısa zamanda yumurtlar

Üst Alt