• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Güncel sorunlar! Muhabbet kuşum ağzından yem kusuyor.

Marbling

Yeni Üye
Merhaba sevgili dostlar.
1 aylık aldığım bir muhabbet kuşum var. Petshop daha küçük dedi. Tahmini olarak 2 3 aylık. Elime kafesteyken geliyor. Ve ne zaman gelse yem kusuyor. Yani sıvı olarak değilde bildiğiniz yemin kendisini çıkarıyor. Acaba bir rahatsızlığımı var?

Narcissusta

Aktif Üye
Ayy ne Güzel... Kuşun seni çok seviyor seni beslemek istiyor 🙂 kuşun fotoğraflarını ve dışkı fotoğraflarını atarsanız uzman arkadaşlar analiz yapacaklardır. Ayrıca yeni konu açarak kuşun kaç aylık olduğunu cinsiyetini ve ırkını da öğrenebilirsiniz

Marbling

Yeni Üye
Yaaa gerçekten mi ben bu duruma çok mutlu oldum. 🤭 Sevsin ama yani kuşun önünde bir sürü şebeklikler yapıyorum 😂 peki ağzını sürekli açıp kapatması sanki Nefes nefese kalmış gibi benden korktuğu anlama gelir mi? Yaa sizi bulmuşken bir soru daha sorayım. Bu kuş kafesteyken elime geliyor hatta erik dalı gevrektir şarkısıyla beraber Oynuyoruz. ( oynamak derken ben kafamı sallıyor oda yan yana oynuyor 😂😂) ama velhasıl dışarıya salınca kaçıyor. Bunun için ne yapmam lazım

19.merttt

Müdavim
Yaaa gerçekten mi ben bu duruma çok mutlu oldum. 🤭 Sevsin ama yani kuşun önünde bir sürü şebeklikler yapıyorum 😂 peki ağzını sürekli açıp kapatması sanki Nefes nefese kalmış gibi benden korktuğu anlama gelir mi? Yaa sizi bulmuşken bir soru daha sorayım. Bu kuş kafesteyken elime geliyor hatta erik dalı gevrektir şarkısıyla beraber Oynuyoruz. ( oynamak derken ben kafamı sallıyor oda yan yana oynuyor 😂😂) ama velhasıl dışarıya salınca kaçıyor. Bunun için ne yapmam lazım
Ağzını açma sebebi esniyordur dışarı salınca merakımdan etrafla ilgileniyordur o yüzden size gelmeye bilir üstatlar da cevap verecektir size

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Merhaba.
Kusma için bir yorum yapamayacağım ama gaga açıp kapatırken kuyruğu sallanıyor mu?
Korktukları ve heyecanlandıkları içinde yapıyorlarmış bu hareketi. Eğer kuyruk sallama yoksa ya bundandır ya da arkadaşın dediği gibi esniyordur. Siz video çekip atın daha iyi bilgi verirler size. :)

*Irkı,yaşı ve cinsiyeti için sorun cevaplayım kısmında konular var,oralardan sorabilirsiniz.

Marbling

Yeni Üye
Gagasını açıp kapattığında kuyruğunu sallamıyor hiç bir şekilde. Sadece gagasını açıp kapattığında bir iki kerede esnediğini gördüm. Ama o ağzını açıp kapatma sanki korkuymuş gibi geldi bana. Yada nefes nefese kalmış gibi. Bazen benimle çok mutlu bazen umutsuz vaka gibi. Şenlendirmek içinde erik dalı gevrektir açıyorum. O zaman şenleniyor. Videosunu koymayı istiyorum yavrumun ne kadar tatlı olduğunu görmeniz için ama beceremedim yeniyim 🤭😂

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Maşallah diyelim o zaman. Hasta olmasında korkusu zamanla geçer. Çok hareket ettiği zaman yapıyorsa o hareketi ondanda olabilir. :)

Erik dalını oynarken ki halini merak ettim. 😅
Video eklemek için buraya bakabilirsiniz

Marbling

Yeni Üye
Evet zaten oynarken yapıyor yani elimdeyken yapıyor 😂 videoyu eklediğim de haber edeceğim size 🙏

Üst Alt